Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Купівля електроенергії у Білорусі – це пастка для України, – Порошенко

У найбільш скрутний момент Лукашенко може відключити енергетичний експорт в Україну.

Фото eurosolidarity.org.

Купівля електроенергії у Білорусі – це пастка для України, – Порошенко

Не варто ризикувати!

Українська влада не має стратегії, як подолати енергетичну кризу і при цьому не втратити енергонезалежність – про це заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в ексклюзивному інтерв‘ю для програми The Week на телеканалі Прямий.

Він наголосив, що купівля електроенергії у Білорусі небезпечна, оскільки у найбільш скрутний момент Лукашенко може відключити енергетичний експорт в Україну. 

Зеленський має пояснити країні, чому за кошти, які НАК Нафтогаз отримав внаслідок виграшу в суді проти Газпрому, не купили газ у сховища. 

«Яка стратегія країни і вищого політичного керівництва країни, що робити? Моя відповідь дуже проста – якщо ти не знаєш, зізнайся. Запроси допомогу. Склич РНБО з питань енергетики. Запроси керівників парламентських фракцій. Треба – будь ласка, я готовий прийти, допомогти і пояснити, яким чином ми у набагато більш складних умовах відключили російську електроенергію і припинили купляти російський газ», – нагадав Порошенко. 

Він також зауважив, що Зеленський має пояснити країні, чому за кошти, які НАК Нафтогаз отримав внаслідок виграшу в суді проти Газпрому, не купили газ у сховища. 

«Чому були вкрадені кошти НАК Нафтогаз замість того, щоб купити газ? Тоді б не було проблем. А чому Коломойський разом із Зеленським, його бізнес-партнером таким чином організували роботу Центренерго – коли вони спалили вугілля, купляли його за супер дорогою ціною, а Коломойському відпускали електроенергію за півціни, в такий спосіб завдавши збитків на багато-багато мільярдів  гривень. От що робити зараз?», – обурився Порошенко. 

«Ми свого часу зробили все можливе для того, щоб завезти з усього світу вугілля, починаючи від США, Польщі і закінчуючи Австралією тоді, коли Путін перестав постачати нам вугілля. Ми ж це все проходили», – нагадав лідер «ЄС». 

«Ми знаємо, як тут діяти. Що ми почули на вчорашній прес-конференції? Що винуваті люди. Виявляється, вони мали закупляти вугілля, виявляється, вони мали закупляти все необхідне. І на сьогоднішній день це поразка чи визнання власної безпорадності», – вважає Порошенко. 

«Ми наголошуємо, що закупівля електроенергії у Білорусі – це пастка. Побачите – Білорусь припинить нам постачати електроенергію при температурі мінус 15 – мінус 20. Щоб саме зараз, підсадивши нас на голку, вдарити, щоб було ще більш болюче», – резюмує п’ятий Президент. 

Читайте також: Скандал на пресконференції: Зеленський гучно посварився з відомим журналістом (Відео)

Джерело: Європейська солідарність
Telegram Channel