Тисяча за вакцинацію: відомо, як її отримають пенсіонери в селах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19
Тисяча за вакцинацію: відомо, як її отримають пенсіонери в селах

Програма працюватиме з 19 грудня поточного року і до 18 грудня 2022 року.

Фото з відкритих джерел.

Тисяча за вакцинацію: відомо, як її отримають пенсіонери в селах

Отримати компенсацію у тисячу гривень за повний курс вакцинації від коронавірусу зможуть всі українці, а не лише ті, хто вакцинується наразі

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Стосовно того, хто зможе скористатися цією тисячею гривень, то це всі громадяни України, які отримали дві дози вакцини, незалежно від того, коли вони отримали», — розповів він.

Згідно з його словами, ця програма буде працювати з 19 грудня поточного року і до 18 грудня 2022 року. Гроші можна буде витратити лише на напрямки, що найбільше постраждали від епідемії: креативні індустрії, кіно, театри, музеї, спортивні центри і перевезення всередині України (авіа і залізничні).

«Програмою зможуть скористатися через додаток або портал «Дія» ті, хто мають відповідні ковідні сертифікати з двома дозами. «Дія» сформує відповідну платіжну картку, якою можна буде скористатися лише на ці п’ять напрямів, які постраждали від COVID», — заявив Шмигаль.

Водночас, відповідаючи на запитання, чи зможе пенсіонерка в селі скористатися цією тисячею, прем’єр заявив, що «Дія» є у всіх.

«А куди вона її використає? Креативної індустрії там немає, музеїв теж. Вона нікуди не їздить. І їй ця тисяча, можливо, знадобилася би більше, ніж всім нам тут», — запитав журналіст.

Креативної індустрії там немає, музеїв теж. Вона нікуди не їздить. І їй ця тисяча, можливо, знадобилася би більше, ніж всім нам тут

«Можливо. Для цього ми маємо програми підтримки пенсіонерів і доплачуємо 500 гривень 80+, 400 гривень — 75+. Відповідно буде цього року 70+ – 300 гривень. І далі наступні роки — 65 і 60. Відповідно ми будемо охоплювати всіх пенсіонерів. Плюс є індексація пенсій», — відповів на запитання очільник уряду.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що для українців, які вакцинувалися від коронавірусу двома дозами, запровадять заохочення. З 19 грудня вони зможуть отримати тисячу гривень – через додаток «Дія».

У четвер, 18 листопада, Рада схвалила за основу законопроєкт, який передбачає виділення тисячі гривень усім громадянам, які були вакциновані. Також, Шмигаль назвав дві цілі виплати тисячі гривень за вакцинацію.

Джерело: Слово і Діло