Деяким українцям можуть відключити мобільні телефони: кому і коли - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 32.06
Деяким українцям можуть відключити мобільні телефони: кому і коли

Фото ілюстративне.

Фото: Главком.

Деяким українцям можуть відключити мобільні телефони: кому і коли

Унікальні коди мобільних телефонів після певного періоду амністії потраплять до єдиної бази даних, і якщо апарати не будуть зареєстровані в «білому» списку, їх відключать від стільникових мереж

У разі ухвалення законопроекту № 6183 в Україні запрацює база даних, в якій містяться унікальні ідентифікатори мобільних телефонів (IMEI) – нових та використовуваних для фінансових послуг (у т.ч. мобільного банкінгу), повідомляє ВСВІТІ.

Ця база буде розділена на три списки – «білий», «сірий» та «чорний». У перший увійдуть коди IMEI всіх мобільних пристроїв (телефонів, планшетів та інших гаджетів з можливістю підключення до стільникових мереж), які працювали в мобільних мережах України до 1 липня 2022 року.

База буде розділена на три списки – «білий», «сірий» та «чорний».

«Чорний» список потрібен для того, щоб відключати по IMEI-кодам усі вкрадені або підроблені пристрої, а також ввезені в нашу країну нелегально.

«Сірий» список («тимчасово дозволені») міститиме всі IMEI, які система визначить як несправжні або клоновані, та які обслуговувалися у мобільних мережах українських операторів до 1 липня 2022 року. Такі пристрої зможуть працювати до 31 грудня 2025 року.

У цей же перелік будуть автоматично додані власні пристрої громадян, ввезені з-за кордону – їх власникам буде надано 120 днів для подальшої реєстрації у «білому» списку.

Дані нововведення набудуть чинності лише в тому випадку, якщо парламент ухвалить законопроект №6183.

Читайте також: Пенсії з 1 грудня зростуть: на скільки та для кого.