У Німеччині інфляція пустилася галопом: таких темпів не бачили 29 років - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19
У Німеччині інфляція пустилася галопом: таких темпів не бачили 29 років

Що коїться!

Фото UNSPLASH.

У Німеччині інфляція пустилася галопом: таких темпів не бачили 29 років

Директорка Європейського центрального банку Ізабель Шнабель зазначила, що в ЄЦБ очікують піку інфляції в листопаді, а після цього вона почне поступово знижуватися

За попередніми оцінками Федерального інституту статистики, інфляція у листопаді 2021 року виявилась найбільшою за останні 29 років.

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє Spiegel.

Ціни на товари й послуги зросли на 5,2% порівняно з показниками листопада 2020 року. У жовтні зростання склало 4,5%.

Останнього разу перед цим інфляція була вищою у червні 1992 року - 5,8% - внаслідок «буму» після об’єднання Німеччини. 

Головним чинником прискорення інфляції називають зростання цін на енергоносії. Вартість енергоносіїв для домогосподарств за рік зросла на 22,1%. Це знову більше, ніж у жовтні (18,6%) та вересні (14,3%).

Ще одним чинником у Німеччині могло також бути повернення звичайних ставок ПДВ і запровадження нового податку на викиди вуглекислих газів на початку 2021 року, а також - глобальна нестача деяких матеріалів і проблеми з ланцюжками постачання.

Директорка Європейського центрального банку Ізабель Шнабель зазначила, що в ЄЦБ очікують піку інфляції в листопаді, а після цього вона почне поступово знижуватися. 

За її словами, у майбутньому ЄЦБ буде реагувати, якщо інфляція збережеться на рівні більше 2%, але у даний момент підвищувати процентні ставки було б помилкою. 

Читайте також: Вчені пропонують утеплювати будинки попкорном.