Волинські митники подали в суд на українців, які ввозили двигуни з Польщі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 32.06
Волинські митники подали в суд на українців, які ввозили двигуни з Польщі

Суд може конфіскувати ввезений товар.

Фото: Волинська митниця.

Волинські митники подали в суд на українців, які ввозили двигуни з Польщі

Перевищуючи встановлені законодавством ліміти 50 кг і 500 Євро та порядок ввезення товару для особистих потреб, громадяни ризикують втратити свій крам. У такі ситуації нещодавно потрапили двоє пасажирів рейсових автобусів у пункті пропуску «Ягодин»

Повертаючись на батьківщину з Польщі, один прихопив з собою двигун до човна Yamaha, другий – до човна Mercuri Marine. На пропозицію заповнити декларації під час перетину кордону відповіли відмовою, ніби «нічого особливого не везуть». Про це повідомила Волинська митниця. Згадані двигуни і справді були вживаними, переміщувались у багажному відсіку без ознак приховування. Однак, запчастина до Yamaha важила 99 кг, а коштувала 53 тисячі гривень. Двигун до іншого човна вартістю 58 тисяч гривень важив 105 кг. Відтак, щодо обох пасажирів складено протоколи про порушення митних правил.

Сумарна фактурна вартість цього товару не повинна перевищувати еквіваленту 500 Євро, а його вага – не більше 50 кг.

Порушення полягають у незаявленні за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товар, який підлягає обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України. Обов’язковість декларування, у свою чергу, пов’язана із вимогою податкового законодавства. Воно встановлює ліміти на звільнення від оподаткування для товарів, що ввозяться громадянами у супроводжуваному багажі через автомобільні пункти пропуску. Сумарна фактурна вартість цього товару не повинна перевищувати еквіваленту 500 Євро, а його вага – не більше 50 кг.

Протоколи скеровані до суду, який і прийматиме остаточні рішення щодо відповідальності громадян. Санкція статті 742 Митного Кодексу передбачає за такі дії штраф і конфіскацію предмета правопорушення.