З нового року українці в Польщі будуть заробляти ще більше - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19
З нового року українці в Польщі будуть заробляти ще більше

Нині на польських фабриках і заводах можна заробити 25-40 тис.гривень і вище.

Фото ТСН.

З нового року українці в Польщі будуть заробляти ще більше

У жовтні у Польщі працевлаштували рекордну кількість іноземців, більшість з них – українці

636 тис. громадян України – працівників і власників фірм - сплатили страхові внески.  Це на 23,8% більше, ніж 2 роки тому, коли ще не було пандемії, інформує  ТСН.  

Про це повідомляє компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на дані Фонду соціального страхування Польщі.

За рік кількість українських трудових мігрантів збільшилася на 19,2%.  Хоча число легально працюючих українців у Польщі є рекордним, проте все одно бракує робочих рук. Восени Польща відчувала гострий дефіцит працівників, що пов’язано з активним відновленням економіки.

Від Нового року у Польщі зросте мінімальна погодинна ставка оплати праці. Це означає, що в середньому українці зароблятимуть в Польщі на 2 тис.грн більше.

«Цього року ми бачимо, що попит на працівників збільшився на 90%. Робочі руки потрібні на підприємства харчової та переробної промисловості, виробництво пластмасових виробів і особливо в логістичну галузь, яка зараз переживає бум.

Згідно з даними дослідження аналітичного центру Gremi Personal, 80,6% українців їдуть працювати в Польщу через вищі зарплати, ніж в Україні.

«Чи будуть українці і далі обирати Польщу як країну трудової міграції залежатиме від того, чи спростять процес працевлаштування і запропонують вищі зарплати західні сусіди Польщі», -  стверджує генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич.

Нині на польських фабриках і заводах можна заробити 25-40 тис. гривень і вище. Від Нового року у Польщі зросте мінімальна погодинна ставка оплати праці. Це означає, що в середньому українці зароблятимуть в Польщі на 2 тис. грн більше.

Читайте також: Магазинні яйця невдовзі будуть по 40 гривень за десяток.