В Україні хочуть змінити правила виплат за ДТП - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11
В Україні хочуть змінити правила виплат за ДТП

Фото ілюстративне.

Фото: Pravda.ua.

В Україні хочуть змінити правила виплат за ДТП

В Україні хочуть скасувати ліміт виплат за ДТП щодо європротоколу, який зараз складає 50 тис. грн. Крім того, планується запровадити виплати за ремонт автомобілів прямо на СТО

З такою ініціативою виступило Моторне страхове бюро (МТСБУ), повідомляє delo.ua. При цьому наголошується: в організації вже розпочали розробку нової редакції закону про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

«З прийняттям нової редакції закону будь-яка ДТП, що підпадає під умови врегулювання з європротоколу, можна буде оформити за його допомогою. При цьому не доведеться хвилюватися, чи не перевищить ремонт автомобіля ліміт виплат», – зазначив генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Водії, що пострадали в ДТП, все-таки зможуть отримати компенсацію в грошовій формі. Наприклад, якщо відмовляться від ремонту автомобіля, а натомість вирішать продати його зі знижкою, що враховує пошкодження внаслідок ДТП.

Разом з тим, підкреслюється: вже найближчим часом Національний банк України, будучи регулятором страхового ринку, має збільшити граничний розмір виплати по європротоколу. Новий ліміт складатиме 80 тис. грн.

Також у МТСБУ хочуть запровадити норму про виплату відшкодування за відновлювальний ремонт на СТО. На їхню думку, це допоможе запобігти конфліктам щодо розрахунку розміру матеріальних збитків.

Більше того, на думку бюро, новація дозволить водіям бути повністю впевненими в тому, чи вистачить грошей на ремонт. Адже вони у будь-якому разі отримають зі СТО вже відремонтований автомобіль.

Втім, водії, що пострадали в ДТП, все-таки зможуть отримати компенсацію в грошовій формі. Наприклад, якщо відмовляться від ремонту автомобіля, а натомість вирішать продати його зі знижкою, що враховує пошкодження внаслідок ДТП.

Читайте також: У грудні українці зможуть побачити неймовірний зорепад (Фото).