У випадку нового нападу на Україну Байден готовий застосувати проти Кремля дуже жорсткі санкції - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19
У випадку нового нападу на Україну Байден готовий застосувати проти Кремля дуже жорсткі санкції

Спробуй тільки рипнутися, кремлівський покидьку!

Фото Kevin Dietsch/Getty Images

У випадку нового нападу на Україну Байден готовий застосувати проти Кремля дуже жорсткі санкції

Аж до відключення від системи SWIFT

У США розглядають широкий набір санкцій проти Росії, аж до відключення від системи SWIFT, якщо президент РФ Владімір Путін наважиться на масштабне вторгнення в Україну.

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє CNN, посилаючись на джерела, знайомі з деталями обговорення.

«Ми підготували дуже агресивний пакет санкцій», - повідомив співрозмовник ЗМІ на умовах анонімності.

«Ми підготували дуже агресивний пакет санкцій», - повідомив співрозмовник ЗМІ на умовах анонімності. За його словами, Кремль попередили, що за вторгнення в Україну США та Європа «накладуть найгірші економічні санкції з тих, що будь-коли накладалися на якусь країну, крім Ірану і Північної Кореї». 

Серед таких заходів - санкції проти найближчого оточення Путіна, російських енергетичних компаній, банків, російського суверенного боргу та потенційне відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, яку використовують банки у всьому світі. Останнє розглядають як крайній захід. 

За словами джерел, рішення про те, що і коли з цих заходів буде застосовуватися, поки не прийняте і Білий дім продовжує діалог з європейськими партнерами, серед яких багато мають тісні економічні зв’язки з Росією, щоб потенційне застосування санкцій було скоординованим. 

При цьому, в адміністрації побоюються, якою може бути потенційна відповідь Росії, яка може вдатись у тому числі із використанням енергоресурсів як засобу тиску. 

Нагадаємо, 7 грудня має відбутися відеозустріч Джо Байдена та Владіміра Путіна. 

Минулий тиждень позначився серією заяв з боку Російської Федерації про те, що вона хоче «домовленостей на папері», які дали би Кремлю гарантії, що Україна не стане членом НАТО, та звинуваченнями у тому, що це Альянс спровокував ескалацію, нарощуючи присутність біля кордонів РФ. Зі свого боку, західні союзники висловили потужну підтримку Україні.

Читайте також: Окупанти підозріло притихли на Сході.