Купували енергію за завищеною ціною: шахту №10 «Нововолинська» зобов’язали відшкодувати 7,8 мільйона гривень - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.99 € 32.34
Купували енергію за завищеною ціною: шахту №10 «Нововолинська» зобов’язали відшкодувати 7,8 мільйона гривень

Підприємство програло справу у суді.

Фото БУГ.

Купували енергію за завищеною ціною: шахту №10 «Нововолинська» зобов’язали відшкодувати 7,8 мільйона гривень

Держаудитслужба виявила порушення у закупівлі електроенергії шахтою №10 «Нововолинська» на майже 8 мільйонів гривень

Ціна за 1 Мегават-годину була на 879 гривень більшою, ніж ринкова. На підприємстві з результатами перевірки не погодилися, подали до суду, однак справу програли.

Про це БУГу стало відомо з рішення Волинського окружного адміністративного суду.

Державне підприємство Шахта №10 «Нововолинська» не погодилося з вимогою відшкодувати матеріальну шкоду у розмірі 7 мільйонів 832 тисячі гривень, яку заподіяно внаслідок закупівлі електричної енергії за завищеною вартістю.

Підприємство вважало вимогу аудитслужби протиправною, тож подало позов до суду, щоб її скасувати.

Підприємство вважало вимогу аудитслужби протиправною, тож подало позов до суду, щоб її скасувати.

У справі йдеться, що за результатами проведеної переговорної процедури ДП Шахта №10 уклала договір з TOB «EHCOЛ Україна» про постачання електричної енергії від 21-го січня 2020 року. У договорі вартість за 1 МВт*год електричної енергії становила 2 802 гривні.

Загалом TOB «EHCOЛ Україна» поставило шахті енергії в кількості 9200,912 МВт*год на суму 26 280 237 грн, які були оплачені у повному обсязі.

У ході перевірки було здійснено порівняння ціни за 1 МВт*год із даними сайту ДП «Оператор ринку». На дату проведення переговорів із TOB «EHCOЛ Україна», середньозважена ціна за 1 МВт*год електричної енергії становила 1 446,89 грн/ МВт*год.

Так, із врахуванням транспортування, а також ПДВ ціна становить 1 922,75 грн за 1 МВт*год, тоді як фактична ціна за договором – 2 802,00 гривень. Що на 879,25 грн більше, ніж ринкова.

Читайте також: У блокноті волинського волонтера – прізвище кожного атовця району, його номер телефону, розмір одягу, взуття…