Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Яке пиво пили стародавні єгиптяни

Пиво використовували в різних ритуалах.

Фото Pxhere.

Яке пиво пили стародавні єгиптяни

Вчені з'ясували, що напій був солодким і каламутним

 Майже 6 тисяч років тому еліта Стародавнього Єгипту вживала хмільний напій, який був густим, ніби каша.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Daily Mail.

Такий напій містив мало алкоголю, його робили з пшениці, ячменю і трав. 

Вчені проаналізували фрагменти кераміки, взяті з Ієраконполіса на півдні Єгипту. Вони знайшли сліди пшениці, ячменю і трав, які стародавні єгиптяни використовували для приготування напоїв. 

Згідно з дослідженнями, пивний напій, який приблизно 5 тисяч 800 років тому пили з такого посуду єгиптяни, був дуже густим і чимось схожий на кашу. Сліди пива вчені зуміли знайти в п'яти посудинах з плоским дном, які могли використовуватися для перевезення алкоголю. У чотирьох посудинах у формі склянок з тонкої глини також були виявлені залишки хмільного напою.

Пиво було «символом статусу і влади», важливим в елітних бенкетах і похоронних ритуалах, встановили вчені. Такий напій містив мало алкоголю, його робили з пшениці, ячменю і трав. 

Нове дослідження, в ході якого вчені з'ясували, яке пиво пили древні єгиптяни, очолив Цзяцзін Ван, археолог з Дартмутського університету в Нью-Гемпширі. 

Читайте також: Жителька Горохівщини заявила поліцейським, що в неї вкрали пів свині.

«Пиво, ймовірно, було основним харчовим продуктом, споживаним усіма, і водночас його також споживали ритуально, в особливих випадках», - вказав він.

Telegram Channel