Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
 «За комфортні умови треба платити», – владика Михаїл пояснив, чому в церкві за свічки беруть гроші

Людина, яка не має коштів, теж має право поставити свічку у храмі.

Фото з відкритих джерел.

«За комфортні умови треба платити», – владика Михаїл пояснив, чому в церкві за свічки беруть гроші

Чи має право людина, яка не має коштів, поставити свічку в церкві?

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл пояснив, чим зумовлена цінова політика у різних храмах.

Про це йшлося у програмі «Духовна абетка» 22 грудня на 12 каналі.

«Що стосується фінансів у церкві, ці правила встановлює релігійна громада. В одній громаді свічки береш і жертвуєш, скільки можеш, в іншій, щоб людям створити комфорт у придбанні тих чи інших потреб, дають орієнтир пожертви, на який людина може спиратися», – каже владика.

За його словами, утримання храму потребує фінансових затрат.

А за газ ми платимо по 38 грн, як і промислові підприємства. Тому свідомі віруючі жертвують на храм і на його утримання, бо вони приходять і хочуть перебувати у комфортних умовах.

«У храм приходять і хочуть, щоб було тепло, чисто, світло. А за газ ми платимо по 38 грн, як і промислові підприємства. Тому свідомі віруючі жертвують на храм і на його утримання, бо вони приходять і хочуть перебувати у комфортних умовах. А за комфортні умови треба платити. Відповідно церква, не займаючись якимсь бізнесом, живе із тих пожертв, які складають люди», – пояснив митрополит.

Водночас, каже він, людина, яка не має коштів, теж має право поставити свічку у храмі.

«У храмі не може бути перепон для віруючої людини, яка хоче поставити світку, але не має на це коштів. Священнослужитель зобов’язаний похрестити, повінчати чи щось інше зробити безкоштовно людині, яка неплатоспроможна в цей момент. Тому ми ніколи не відмовляємо в можливості задовольнити духовні потреби людини, яка не має фінансів. Вся інша фінансова політики ведеться із простою мотивацією: перекриття тих побутових питань, які є у церкві», – запевнив митрополит Луцький і Волинський.

Читайте також: «Кінець епохи бідності», або Чому щодня десятки волинян на холоді стоять в черзі за їжею (Відео)

Telegram Channel