Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
Зміна клімату найсильніше вдарить по економіці пʼяти областей, – Світовий банк

До 2050 року врожайність у п’яти регіонах через міни клімату може опуститись до показників 2010 року.

Фото: growex

Зміна клімату найсильніше вдарить по економіці пʼяти областей, – Світовий банк

Фахівці вивчили два сценарії глобального підвищення температури

Зміна клімату найсильніше вдарить по економіці Черкаської, Херсонської, Кіровоградської, Полтавської та Вінницької областей. Вони постраждають від скорочення врожайності, пише Green Deal з посиланням на дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Мінекології, пише Главком.

Фахівці вивчили два сценарії – глобальне підвищення температури до 2100 року на 2,4° і на 4,3°. У першому випадку – це зростання температури за умови боротьби з викидами вуглецю, а в другому – без скорочення викидів.

Непередбачуваність опадів, особливо після 2050 року, вимагає вже сьогодні приділяти більше уваги прогнозованим змінам на місцевому рівні.

Висновки дослідження показують, що проблеми з вирощуванням ячменю, кукурудзи і соняшнику у цих областях можуть розпочатися вже з 2030 року. До 2050 року врожайність може опуститись до показників 2010 року. У звіті уточнюється, що непередбачуваність опадів, особливо після 2050 року, вимагає вже сьогодні приділяти більше уваги прогнозованим змінам на місцевому рівні.

Зниження вартості сільськогосподарського виробництва завдасть збитків мешканцям Харківської, Кіровоградської, Львівської, Луганської і Житомирської областей. На населення цих областей, за прогнозами, чекає найбільш значне збідніння.

Експерти вважають, що влада і компанії повинні проводити більш збалансовані стратегії управління водними ресурсами на основі ризиків від зміни клімату. Це допоможе збільшити врожайність критично важливих продуктів.

Раніше повідомлялося, що В Україні змінюється клімат: експертка назвала найстрашніший варіант.

Нагадаємо, 2022 рік стане одним із найспекотніших в історії. Як відомо, Україна посіла 20 місце у рейтингу зусиль держав із протидії змінам клімату.

Telegram Channel