Курси НБУ $ 29.25 € 30.84
Волинська фітосанітарна лабораторія придбала обладняння для проведення ПЛР-експертизи

ПЛР-метод став новим етапом у розвитку молекулярно-генетичної діагностики.

Фото: ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія».

Волинська фітосанітарна лабораторія придбала обладняння для проведення ПЛР-експертизи

Збільшення обсягів імпорту рослин та продуктів рослинництва на територію України, створюють сприятливі умови для проникнення та розповсюдження потенційно-небезпечних шкідливих організмі

Саме тому цьогоріч Державна установа «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» розширила сферу діяльності - розпочала проводити бактеріологічну та вірусологічну експертизу рослинного матеріалу методом полімеразно - ланцюгової реакції в режимі реального часу, оскільки цей метод є найсучаснішим та найточнішим під час ідентифікації та діагностики рослинних захворювань. Про це інформує ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія« у фейсбуці.

Метод полімеразно - ланцюгової реакції (ПЛР) був відкритий Кері Маллісом у 1983 році та широко використовується у лабораторній діагностиці.

Цей метод став новим етапом у розвитку молекулярно-генетичної діагностики. Він грунтується на впровадженні різних модифікацій ПЛР, які в свою чергу дають багато можливостей, зокрема, для виявлення різних за походженням хвороб.

Під час полімеразно - ланцюгової реакції використовуються принципи молекулярної біології. Основа методу полягає в застосуванні особливих ферментів, які багаторазово копіюють певні фрагменти нуклеїнової кислоти РНК або ДНК, зокрема, збудників хвороб у зразках рослинного матеріалу (пробі).

Для впровадження цього методу Волинською обласною фітосанітарною лабораторією було придбане нове необхідне обладнання, облаштовано приміщення та модернізовано матеріально-технічну базу.

ПЛР-метод дозволяє проводити ранню діагностику фітопатогенних мікроорганізмів у рослинному матеріалі ще до появи їх видимих симптомів та безпосередньо доводить присутність збудника інфекції, специфічно визначаючи наявність конкретної послідовності нуклеїнової кислоти (ДНК або РНК) виявленого патогена. Використання ПЛР дає змогу виконувати вимоги вітчизняних та міжнародних стандартів та має безліч переваг:

- універсальність, ПЛР дозволяє виявляти будь-які ДНК або РНК, бактеріальних і вірусних захворювань, що важко діагностуються звичайними методами;
- висока специфічність. У матеріалі, що використовується при дослідженні, визначається унікальна послідовність нуклеотидів, характерна лише для конкретного збудника. Відтак, специфічність методу сягає 100%;
- висока чутливість - можна визначити всього один фрагмент генетичного матеріалу збудника.

При проведенні експертизи методом ПЛР на виявлення конкретного збудника використовують набір реактивів, який є специфічним саме для нього. До набору входять усі необхідні компоненти для правильної постановки експертизи та отримання достовірних результатів.

Для впровадження цього методу Волинською обласною фітосанітарною лабораторією було придбане нове необхідне обладнання, облаштовано приміщення та модернізовано матеріально-технічну базу.

Наразі установа вже може проводити випробування методом ПЛР на виявлення збудника бактеріозу винограду (Xylella fastidiosa Wells et al.), бактеріального опіку плодових (Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.) та віроїду веретеноподібності бульб картоплі (Potato spingle tuber viroid).

У майбутньому проводитимуться й експертизи низки інших збудників хвороб (тестсистеми для цього невдовзі теж будуть закуплені).

Telegram Channel