Курси НБУ $ 29.25 € 31.18
У МОЗ дали поради українцям, які переп'ють на Новий рік

А Ви знаєте як швидко здолати похмілля?

Фото realist.online.

У МОЗ дали поради українцям, які переп'ють на Новий рік

Медики нагадують, що безпечної дози алкоголю не існує і закликали не перепити

Алкоголь може змінювати ваші думки, судження, впливати на прийняття рішень і поведінку, а також призвести до розвитку гострого респіраторного дистрес-синдрому, що є одним із найважчих ускладнень COVID-19, застерігають в Міністерстві охорони здоров я.

Крім цього, є пряма залежність розвитку небезпечних захворювань від спожитих доз алкоголю. До прикладу, що більше спиртного ви вживаєте, то вищим стає ризик виникнення шести видів раку.

Як зменшити кількість алкоголю в період свят?

Уникайте «тригерів». Якщо певні люди або місця спонукають вас до випивки, намагайтеся їх уникати або практикуйте способи ввічливої відмови.

Зловживання алкоголем часто є помилковою спробою впоратися зі стресом. Знайдіть здоровіші способи, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі, спорт, медитація, або інші техніки розслаблення.

За можливості замініть алкогольні напої безалкогольними аналогами.

Крім цього, пам’ятайте:

  • Не сідайте за кермо, якщо випили. Навіть невеликі дози алкоголю можуть вплинути на самопочуття й реакцію.
  • Вживання алкоголю підвищує артеріальний тиск. Поєднання алкоголю з ліками може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть смерті.
  • Чого не варто робити, якщо у вас – алкогольна інтоксикація?
  • Випити ще алкоголю, якщо у вас похмілля.
  • Цей спосіб не працює! Не вживайте алкогольні напої щонайменше 48 годин після того, як багато випили.

З’їсти щось жирне.

Жирна їжа може зашкодити й без того подразненому шлунку, спричинити або посилити нудоту, що тільки погіршить ваше самопочуття. Віддайте перевагу легким стравам у невеликій кількості: кисломолочним продуктам або завареним вівсяним пластівцям.

Випити кави.

Кофеїн може призвести до ще більшого зневоднення організму. Натомість обов’язково потрібно пити більше води – це допоможе вивести алкоголь та підтримати водний баланс.

Пропускати прийоми їжі.

Коли вас нудить і навіть не хочеться вставати з ліжка, відмова від їжі може здатися хорошою ідеєю. Проте це може призвести до зниження рівня цукру в крові й погіршити ваше самопочуття.

Відсипатися весь наступний день.

Найкраще, що ви можете зробити для себе наступного ранку – підвестися з ліжка та почати рухатись. Алкоголь виводиться з організму двома способами: із сечею та диханням. Отже, вставайте та гуляйте. Прогулянка на свіжому повітрі допоможе покращити самопочуття.

Пити спортивні напої з електролітами або навіть ставити крапельниці, щоби відновити електролітний баланс.

Дослідження не виявили зв’язку між ступенем порушення електролітного балансу та тяжкістю похмілля або впливом доданих електролітів на тяжкість похмілля. У більшості людей організм швидко відновлює баланс електролітів щойно припиняється дія алкоголю (https://bit.ly/3qAezfY).

Що насправді допомагає при похміллі?

Час. Для того, щоб минули наслідки вживання алкоголю, ви маєте дочекатися, поки організм повністю виведе токсичні продукти метаболізму алкоголю і поки відновляться рівень рідини, подразнені тканини й мозкова активність. Ці процеси прискорити неможливо (https://bit.ly/3FCxA7L).

Зрештою, єдиний засіб, що допомагає від похмілля — уникнути його і відмовитися від алкоголю.

Telegram Channel