Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
Після спроби вбити на Різдво дружину і трьох дітей чоловікові дали 11 років

Травма про те, що накоїв батько, залишиться на все життя.

Фото Обозреватель.

Після спроби вбити на Різдво дружину і трьох дітей чоловікові дали 11 років

Через два роки після трагедії, що розігралася в Чернівцях, суд виніс вирок.

Анатолій Олійник, який намагався на Різдво вбити дружину та дітей, 11 років проведе за ґратами. А ось родичі та сусіди переконані, що в цьому винен не лише він, пише Обозреватель. 

Наталія та Анатолій Олійник прожили разом 17 років. Старшій доньці Ані тоді було 16, молодшій Валентині – лише шість. Кілька років тому з матір'ю та вітчимом став жити й син Наталі від першого шлюбу – 20-літній Іван. За словами сусідів, сім'я була звичайнісінькою: жили скромно останнім часом часто сварилис.

За тиждень до Різдва під час чергової суперечки Анатолій кинув зопалу, що спалить будинок.

– Я вам влаштую свято та феєрверки, – вигукнув він. Однак жінка не сприйняла це як загрозу, радше – як емоції. А ввечері 7 січня обіцянки стали реальністю. За дві години до опівночі чоловік прокинувся і вони з дружиною знову посварилися. У результаті конфлікту призвів до того, що Наталя почала виштовхувати його з дому, на допомогу прийшли син Іван та донька Ганна: діти почали рознімати батьків.

Після цього Анатолій вискочив надвір, взяв каністру з бензином і повернувся до будинку. Схопив доньку за руку і хлюпнув їй в обличчя горючою рідиною. Оскільки бензин потрапив і на грубку, спалахнув вогонь і перекинувся на Аню. У дівчинки загорілися руки та обличчя.

Іван намагався допомогти сестрі і благав вітчима допомогти, на що почув: «Кому треба, той хай і гасить». І втік. Швидку допомогу та пожежників викликали сусіди, які почули крики та побачили дим: на той час будинок Олійників уже палахкотів зсередини.

Через обмерзлу дорогу потерпілій Ані довелося більш ніж кілометр йти до машини швидкої допомоги...

Анатолія Олійника за кілька годин затримали правоохоронці та помістили до ізолятора.

Причина у грошах?

У те, що Анатолій міг це зробити, не хотіли вірити ні сусіди, ні родичі. І ті, й інші кажуть, що його доводила дружина. Нібито жінка, коли гроші закінчувались, влаштовувала скандали.

За словами сестри Олійника, Анатолій часто приходив до неї додому побитий у синцях, але жодного разу не звинуватив свою дружину – говорив, що впав. У той же час чоловік волів «виховувати» дітей рукоприкладством. Коли він почув запах спиртного від доньки, то дав їй потиличник, а та викликала поліцію.

 

«Він же тато!»

Постраждала дівчинка із сильними опіками довго лежала в Чернівецькій обласній лікарні швидкої допомоги – спочатку у реанімації, потім у опіковому відділенні. Для порятунку Ані сотні українців приходили здати кров, допомагали фінансово. Долучились і волонтери.

Сама школярка вважає, що провини матері в події немає, а винний лише батько. За словами Ані, їй не раз доводилося захищати і маму, і себе.

Дівчинка хотіла, щоб батько залишився у в'язниці на 15-20 років. І все ж таки жаліла його, бо «він же тато».

40-річний Анатолій Олійник свою провину так і не визнав, проте прокурор надав достатньо доказів його причетності до скоєння злочину.


Шевченківський районний суд Чернівців (головуючий суддя Вікторія Чебан) визнав чоловіка винним у замаху на вбивство та умисне знищення майна (ч. 2 ст. 15, п. 5 ч. 2 ст. 115 та ч. 2 ст. 194 КК України). Олійника засудили до 11 років позбавлення волі, бо ніхто не загинув.

Його постраждала донька Аня перенесла вже кілька пластичних операцій у Києві, але попереду ще тривале лікування та реабілітація. А ось травма про те, що накоїв батько, залишиться на все життя.

 

 

 

 

 

 

 

Реклама Google

Telegram Channel