Курси НБУ $ 29.25 € 31.34
На Волині європейські науковці дослідять більше тисячі гектарів землі, де були масові розстріли євреїв

Трохимброд є відомим місцем масового поховання у світі.

Фото зі сайту: Луцької районної ради.

На Волині європейські науковці дослідять більше тисячі гектарів землі, де були масові розстріли євреїв

Проєкт передбачає захист місць масових поховань часів Другої світової війни та Голокосту на території України

Територію масового розстрілу євреїв Трохимброд, що неподалік села Журавичі Луцького району, досліджуватимуть закордонні науковці. Про це розповіла депутатка Луцької райради, директорка Ківерцівського краєзнавчого музею Оксана Сущук.

 

За її словами, музей спільно із іудейською громадою та Національним парком «Цуманська пуща» ініціював участь у міжнародному проєкті «Мережа пам’яті», який охоплює 40 ініціатив по усій Україні. Він реалізовується Фондом Меморіал Убитих євреїв Європи (м. Берлін) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Проєкт передбачає захист місць масових поховань  часів Другої світової війни та Голокосту на території України.

У 2022 році на території колишнього містечка Трохимброд (Софіївка) будуть проведені неінвазивні дослідження (без втручання у землю), які передбачають сканування території площею більше тисячі гектарів для локалізації місць масових поховань.

«Оскільки Трохимброд є відомим місцем масового поховання у світі, ним зацікавилось багато фондів та меморіальних організацій, які займаються вивченням історії Голокосту у світі.  У 2022 році на території колишнього містечка Трохимброд (Софіївка) будуть проведені неінвазивні дослідження (без втручання у землю), які передбачають сканування території площею більше тисячі гектарів для локалізації місць масових поховань. Також будуть проведені магнітні, рентгенові та геологічні дослідження та хімічний аналіз ґрунтів. Роботи розпочнуться як тільки дозволять погодні умови», - розповіла директорка музею Оксана Сущук.

Крім того, за словами Оксани Сущук, Ківерцівський краєзнавчий музей проводитиме історичні дослідження – збір усних свідчень та реалізовуватиме освітні заходи, спрямовані на розвиток місця пам’яті та розвиток Трохимброду як туристичного об’єкту.

Радник голови Луцької районної ради, депутат Волинської обласної ради Юрій Ройко зауважив, що лобіюватиме будівництво дороги до Трохимброду, адже нині нормального доїзду до місця масового поховання немає.

 

 «Луцька районна рада є магнітом, який притягує потрібних людей. З ініціативи депутатів нам вдалося об’єднати науковців, привернути увагу міжнародних організацій, щоб Трохимброд належним чином дослідити та зберегти», - зауважив голова Луцької райради Олександр Омельчук.

Джерело: Луцька районна рада
Telegram Channel