Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Хто буде затребуваний на ринку праці у 2022-му та як зміняться зарплати

Кількість вакансій значно збільшилася.

Фото ukranews.com.

Хто буде затребуваний на ринку праці у 2022-му та як зміняться зарплати

2021-го ринок праці в Україні переживав відновлення

Минулий рік почався досить непросто, але вже до грудня кількість вакансій значно збільшилася. За даними grc.ua, загалом за рік динаміка вакансій на ринку зросла на 104%. Серед найбільш затребуваних були фахівці сфери IT, які разом із топменеджерами можуть розраховувати на найвищі зарплати, передає OBOZREVATEL.

Протягом минулого року найбільше зростання кількості відкритих вакансій показала сфера продажу. Цього року тенденція збережеться.

Хто буде найбільш затребуваним на ринку праці?

Професії, які були найбільш затребувані минулими роками, зберегли свою популярність у 2021-му і будуть актуальними й надалі. За даними кадрового порталу grc.ua, крім уже відомих ІТ-фахівців в Україні матимуть попит:

  • медики та фармацевти;
  • фахівці з продажу та, зокрема, менеджери з продажу B2B;
  • фахівці у сфері логістики та транспорту;
  • маркетингу та PR;
  • працівники фінансового сектора.

«Протягом минулого року найбільше зростання кількості відкритих вакансій показала сфера продажу. Цього року тенденція збережеться. За рахунок продуктового ритейлу та розвитку e-commerce буде продовжуватися збільшення вакансій. Зросте попит на фахівців із закупівель, логістів, працівників call-центрів», – повідомила у відповідь на запит  керівниця експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua Руслана Березівська.

Як розповідає експертка з працевлаштування Валентина Бардадим, на особливу увагу заслуговують також виробництво та агробізнес, адже там буде попит на співробітників різної ланки.

«У цих секторах завжди буде попит не тільки на вузькопрофільних фахівців – технологів, інженерів, розробників, але і на звичайний персонал. Це стосується робочих спеціальностей, де не потрібна вища освіта, і де може працевлаштуватися кожна людина».

Також Бардадим вважає, що після «коронакризових» років розвиватиметься сфера послуг, там відкриються нові напрями, де потрібний буде персонал різної кваліфікації.

Читайте також: Нові вимоги для пенсій та подорожчання комуналки: що чекає українців у січні.

Хто і скільки зароблятиме?

За даними Держстату, за 11 місяців 2021-го середні зарплати в країні зросли на 20,7% порівняно з аналогічним періодом 2020-го. Тим не менш, для багатьох громадян це зростання не покриває збільшення витрат на продукти харчування та комунальні платежі.

Як повідомляють у grc.ua, у 2022-му зарплати також зростатимуть. Найімовірніше, найбільше зароблятимуть ті ж фахівці, що й у 2021-му: це айтішники, топменеджери, працівники сфер консультування, нерухомості та державної служби.

«Високі зарплати та стабільно високий попит на IT-фахівців зумовлений масовою автоматизацією та цифровізацією робочих процесів компаній різних галузей, – повідомляє Березівська. – До кінця десятиліття ІТ-сфера покаже високі темпи зростання (на 22%), а отже, будуть створені нові робочі місця для розробників, DevOps-інженерів, аналітиків, тестувальників ПЗ та інших фахівців. Високий попит на фахівців спричиняє збільшення заробітних плат в ІТ-сфері».

Після школи вигідно освоювати IT-сферу

За словами експертки, зарплати збільшуватимуть і в інших галузях, але не всім. Український бізнес уже певний час відчуває гострий дефіцит талантів та кваліфікованих спеціалістів із потрібним набором умінь і знань. Тому залучення та утримання найкращих фахівців вимагає від компаній підвищення заробітних плат, надання бенефітів та преференцій, додаткової гнучкості та забезпечення комфортних умов праці.

Водночас наші найближчі сусіди активно нарощують середню оплату праці. Тому, щоб українці продовжували працювати на батьківщині, нашому бізнесу також, імовірно, цього року доведеться про це подумати.

«Зарплати, як правило, додають за залишковим принципом, коли зрозуміло, що треба додавати, інакше розбіжаться, – каже експертка ринку праці Тетяна Пашкіна. – Якщо з'ясується, що, умовно кажучи, Польща, Чехія та Німеччина більш активно залучають наших співвітчизників, ніж раніше , і українські роботодавці від цього страждають, зарплати додадуться. Якщо ні, то можна очікувати перегляду заробітних плат на мінімальних 5-10% на рік».

Бардадим сподівається, що зростання заробітних плат зачепить кожну сферу, але, ймовірно, насамперед його відчуватимуть ключові, дефіцитні співробітники, яких складно замінити.

Водночас, Бардадим зазначає: не варто чекати, що зарплату збільшать просто так. «Будь-якому співробітнику варто розвивати себе, щоб відстояти рівень зарплат, який буде на ринку. Якщо фахівець справді якісно робить свою роботу, він може звернутися до керівника, щоб змінити або основну частину заробітної плати, або бонусну. Рівень зарплат залежить від вашого розвитку, і від того, що ви приносите компанії», – підсумувала експертка.

Реклама Google

Telegram Channel