Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Вчені заявляють, що заняття у школах починаються надто рано

Дітям треба більше відпочивати.

Фото: ua.news.

Вчені заявляють, що заняття у школах починаються надто рано

В українських школах заняття розпочинаються о 8-9 годині ранку

Вчені з’ясували, що це може бути зарано. Відповідні результати дослідження обнародували вчені з Цюріхського університету, повідомляє ua.news із посиланням на Science alert.

Під час карантину в школах, пов’язаного з пандемією COVID-19, підлітки, що навчалися вдома, спали приблизно на 75 хвилин на день більше, ніж звичайно. У них покращився сон і загальне самопочуття, свідчить опитування серед 3,6 тисяч швейцарських старшокласників.

Додатковий час сну сприяв тому, що діти відчували більший рівень енергії.

«Наші результати чітко вказують на користь починати шкільні навчання пізніше вранці, щоб діти могли спати більше. Якість їхнього життя, пов’язана зі здоров’ям, значно покращилася, а споживання алкоголю і кофеїну зменшилося», – кажуть дослідники.

Результати опитування учнів порівняли з попереднім опитуванням понад 5,3 тисячі дітей у 2017 році. Результати показали, що протягом навчального тижня група, яка навчалася вдома, лягала спати на 15 хвилин пізніше і прокидалася на 90 хвилин пізніше, тобто загальний надлишок сну становив приблизно 75 хвилин на день. Додатковий час сну сприяв тому, що діти відчували більший рівень енергії.

У той же час емоційний стан дітей під час навчання вдома був гірший, підлітки відчували себе самотньо, скаржилися на поганий настрій і менше розважалися і спілкувалися з друзями.

Дослідники додали, що хоча ізоляційний вплив домашнього навчання під час карантину мав певні негативні наслідки для підлітків, додаткова кількість сну принесла переваги, які зробили дні ізоляції більш терпимими.

«Незважаючи на те, що карантин явно погіршив здоров’я та самопочуття багатьох молодих людей, наші висновки показують переваги закриття шкіл, яким досі приділялося мало уваги», – кажуть вчені.

Протягом кількох років численні дослідження показали, що шкільний день слід починати пізніше, оскільки це сприяє покращенню пильності учнів та їхнього самопочуття.

Міністерства освіти та юстиції Греції пропонують парламенту ухвалити закон про покарання батьків, які не дозволяють дітям відвідувати навчальні заклади через пандемію, COVID-обмеження та інші причини. Їм може загрожувати до двох років в’язниці та штраф.

Багато дітей відчувають проблеми зі здоров’ям через малорухливий спосіб життя. Тому Міністерство освіти разом із Мінмолспорту зараз працюють над тим, щоб уроки фізкультури у школах були щодня.

Перехідний період щодо оновлення системи закупівель та освоєння нових технологічних карт у рамках реформи шкільного харчування завершився 1 січня цього року. Оновлене меню для шкільних їдалень складається з 160 страв з обмеженим вмістом солі, цукру, жирів рослинного та тваринного походження та субпродуктів.

Читайте також: Підлітки та іноземець побили вчительку (Фото).

Реклама Google

Telegram Channel