Курси НБУ $ 29.25 € 30.84
В Україні зростуть пенсії: хто й коли отримає підвищені виплати

Пенсії у новому році обіцяють підвищити.

Фото УНІАН.

В Україні зростуть пенсії: хто й коли отримає підвищені виплати

У Пенсійному фонді дали важливі роз'яснення

У деяких категорій українських пенсіонерів у 2022 році зростуть пенсійні виплати - це передбачено держбюджетом.

Деталі та терміни розкрила в ефірі телеканалу «Україна 24» директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Олена Охріменко, передає УНІАН. 

За її словами, з 1 березня перерахують пенсії ліквідаторам та інвалідам аварії на ЧАЕС. Через місяць після цього повинен бути проведений перерахунок виплат для працюючих пенсіонерів, проте проведуть його пізніше у зв'язку зі «зміною звітності». Доплати обіцяють нараховувати з 1 квітня.

«У липні будуть зміни соціальних стандартів, знову-таки-зміна прожиткового мінімуму. Далі - у нас буде цього року зміна мінімальної заробітної плати з 1 жовтня. Також будуть з 1 жовтня особам, які досягли віку 65 років, які мають 30-35 років страхового стажу і непрацюючим. Зазначу, що для них мінімальна пенсія не може бути нижче 40% від мінімальної заробітної плати», - розповіла Осипенко.

Як розраховують розмір пенсії в Україні

Пенсія українців розраховується за формулою: середня зарплата по країні за три роки помножена на співвідношення середньої зарплати до власної, на стаж в роках і на 1%. При цьому на пенсії можна отримати не 80% своєї зарплати, а всього лише 80% від середньої зарплати по країні за три роки за умови, якщо ваша зарплата в цей час не була нижче.

Підвищення пенсії в 2021 році

З 1 грудня 2021 року в Україні для всіх категорій пенсіонерів мінімальна пенсія була збільшена з 1854 до 1934 гривень.

17 грудня 2021 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що розмір середньої пенсії в Україні в грудні цього року досяг майже 4 тисяч гривень.

Читайте також: Українців закликали готуватися до чергового зростання цін на хліб

Telegram Channel