Курси НБУ $ 29.25 € 30.84
В Україні зросло поголів'я рох-рох-рохів

Нічого собі!

Фото kurkul.com

В Україні зросло поголів'я рох-рох-рохів

Водночас, свинарство переживає не кращі часи...

В Україні кількість свиней за рік зросла на 2%.Така позитивна динаміка відбулася завдяки збільшення поголів'я у сільгосппідприємствах. Про це йдеться в матеріалі «Як вивести тваринництво із кризи?» на АgroРolit.com, інформує kurkul.com.

Як пояснили у асоціації «Свинарі України» (АСУ), 2021 р. став для промислового свинарства особливо складним. 

Як пояснили у асоціації «Свинарі України» (АСУ), 2021 р. став для промислового свинарства особливо складним. 

«За попередніми оцінками, вітчизняні виробники свинини завершать рік зі збитками близько 10%. Унаслідок такої ситуації низка свиногосподарств, які спеціалізуються на відгодівлі товарних поросят, уже призупинили свою діяльність, а окремі виробники закритого циклу змушені скорочувати маточне поголів’я та обсяги виробництва, щоб забезпечити себе обіговими коштами», — наголосила президент АСУ Оксана Юрченко. 

З її слів, негативно на галузі позначилися і податкові зміни — повернення 20%-ої ставки при операціях з постачання живих свиней спричинило диспропорцію між податковим кредитом та податковим зобов’язанням, змушуючи підприємства частково покривати цю різницю з обігових коштів. 

«Така ситуація посилила позиції виробників нелегального ринку свинини, частка якого оцінюється у 30% від обсягів промислового виробництва», — наголосила експертка. 

В умовах, що склалися, вітчизняне свинарство потребує комплексної підтримки з боку держави, щоб зупинити стагнацію, стимулювати детінізацію ринку та сприяти розвитку галузі.

Читайте також: У Волинській ОДА почали щеплювати працівників бустерною дозою вакцини від COVID-19.

Telegram Channel