Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
У сусідній Польщі яйця по 28 гривень за десяток, а в Україні – по 45

Що коїться!

Фото agronews.ua

У сусідній Польщі яйця по 28 гривень за десяток, а в Україні – по 45

Хтось вкотре набиває свої бездонні кишені...

Ціни на яйця в Україні сягнули 45 грн за десяток. При цьому у сусідній Польщі десяток коштує 28 грн, а в Іспанії — 34 грн. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

«І до нового року, і після нового року ціна на яйця надзвичайно висока. Це в першу чергу зумовлено фактичними витратами на виробництво цієї продукції», — заявив економіст Олег Пендзин.

За його словами, впливає на ціну ще й сезонність, підняття цін на зернові, а також ціни на газ.

Ціни на яйця в Україні сягнули 45 грн за десяток. При цьому у сусідній Польщі десяток коштує 28 грн, а в Іспанії — 34 грн. 

Якщо уряд не втрутиться у ситуацію з цінами на енергоносії, то асоціації виробників змушені будуть інформувати уряд про підняття цін на їхню продукцію», — наголошує експерт. 

Наприкінці грудня Асоціація птахівників України вже повідомила уряд про критичну ситуацію.

Птахівництво є одним із найбільших споживачів газу. За рік газ виріс у 12 разів. Ми є учасниками цього звернення. Поки цей механізм не запущений, підготовка відбувається на рівні документів. Але ми сподіваємося, що уряд буде спроможний хоча б на три-чотири місяці запустити механізм», — каже виконавчий директор Асоціації птахівників України Сергій Карпенко.

За його словами, якщо птахівників почують, то зниження цін на яйця українці побачать уже в лютому.

Реклама Google

Читайте також: В Українських Карпатах зазнімкували рідкісне природне явище.

Telegram Channel