Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
Повідомили, коли і кому можна використати на ліки «1000 грн за вакцинацію»

Старші люди до кінотеатру навряд чи підуть, а от до аптеки - точно.

Фото: volyn.com.ua.

Повідомили, коли і кому можна використати на ліки «1000 грн за вакцинацію»

Кабінет міністрів планує розширити сфери діяльності, у яких можна отримати послуги в рамках програми «єПідтримка»

Українці віком від 60 років з 24 січня зможуть купити на «ковідну» тисячу ліки. Відповідний проєкт постанови прийнято на засіданні Кабінету міністрів у середу, 19 січня. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання на YouTube, передає site.ua.

Купити ліки літні українці зможуть як безпосередньо в аптеці, так і замовити онлайн. У першому випадку треба буде оформити фізичну (не віртуальну) картку в одному із банків-партнерів програми. А ось механізм онлайн покупок невдовзі мають оприлюднити у Міністерстві цифрової трансформації, над яким там працювали останній місяць.

Українці віком від 60 років з 24 січня зможуть купити на «ковідну» тисячу ліки.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, «в умовах встановленого Кабінетом міністрів України карантину… потребують підтримки особи віком від 60 років шляхом надання допомоги у розмірі 1 тисячі гривень для придбання лікарських засобів»

Згідно з документом, перелік сфер діяльності та кодів категорії продавця за програмою буде доповнений новою сферою — лікарські засоби.

При цьому особи від 60 років зможуть придбати на «ковідну» тисячу як рецептурні, так безрецептурні ліки.

Нагадаємо, зараз отримати 1 тисячу гривень з держбюджету можуть повнолітні українці, які отримали щеплення двома дозами вакцини. Для цього потрібно мати COVID-сертифікат в мобільному застосунку «Дія».

Сьогодні перелік послуг, на які можна витратити кошти, виглядає наступним чином:

- залізничні та авіаквитки в межах України;

- квитки в кінотеатр, театр, музей або виставковий центр;

- квитки на концерти;

- абонемент в спортзал;

- товари в книжкових магазинах.

З початку запуску програми «єПідтримка» у грудні 2021 року понад 7,2 млн українців подали заявки в «Дії» на отримання 1 тисячі гривень. За чотири тижні дії програми громадянам вже виплачено близько 7 млрд гривень. Близько 1,5 млрд гривень грошей платників податків українці вже витратили.

Читайте також: Сплеск коронавірусу змінив карантинну карту: де погіршується ситуація.

Реклама Google

Telegram Channel