Курси НБУ $ 29.25 € 30.48
Показали, скільки пінгвінів живе біля станції «Академік Вернадський» (Фото, відео)

Головні жителі острова Галіндез.

Фото Оксани Савенко.

Показали, скільки пінгвінів живе біля станції «Академік Вернадський» (Фото, відео)

Днями біологи 26-ї УАЕ нарахували 2310 дорослих і 599 пташенят на острові Галіндез. Тобто в українських полярників нині майже 3 тисячі пінгвісусідів

Учені відзначають, що цього сезону розмноження пінгвінів відбувалося в непростих умовах. Насамперед акваторія була постійно забита кригою, що обмежувало доступ до їжі (нагадуємо, що ці птахи харчуються крилем), йдеться на сторінці Національного антарктичного наукового центру у фейсбуці.

Свою роль відіграли й рекордні снігопади: хоч пінгвіни й пристосовані до цього, але все ж були засипані гнізда. Плюс традиційні напади хижаків. Тож наразі кількість малюків є меншою, ніж у попередні роки. Однак остаточні підсумки щодо «демографічної ситуації» можна буде зробити наприкінці сезону.

Але попри все пташенята ростуть й активно вивчають навколишній світ Зовсім скоро вони почнуть збиратися в ясла та готуватимуться до дорослого життя.

 Основний вид на острові – це Субантарктичні пінгвіни. Їх також називають «віслючки» за характерний крик, який лунає майже цілодобово, або ж дженту від англійської назви «gentoo».

Вони масово повертаються до «Вернадського» навесні на шлюбний сезон. У цей час будують гнізда з камінчиків, залицяються, створюють пари (якщо ще не мають) та відкладають яйця. Десь за місяць з них з'являються пташенята. І яйця, і малюків по черзі висиджують обоє батьків.

Загалом у світі існує 18 видів пінгвінів, і що цікаво – не всі з них живуть в районі Антарктиди. Наприклад, дрібні жовтоокі пінгвіни освоїли прибережну смугу лісу Нової Зеландії, ошатні магеланові зустрічаються на узбережжі Південної Америки, а чорноногі є корінними мешканцями Африки.

Антарктику ж населяють 12 видів . З них в районі нашої станції живуть 3: Субантарктичний пінгвін, пінгвін Аделі та Антарктичний пінгвін. Як їх швидко розрізнити між собою – обов’язково розкажемо в наступних дописах

Відео Артема Ігнатенко

Головні жителі острова Галіндез.
Головні жителі острова Галіндез.
 

 

Telegram Channel