Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
Депутати пропонують довічно позбавляти водійських прав: кого це стосується

В Україні збільшилась кількість випадків п'яної їзди.

Фото: autoua.net.

Депутати пропонують довічно позбавляти водійських прав: кого це стосується

Жорсткі заходи покликані дисциплінувати водіїв і врятувати людські життя

В Україні можуть розпочати довічно позбавляти водіїв права керувати транспортними засобами. Відповідний проєкт закону №6278 зареєстровано у Верховній Раді, передає Фокус.

Законопроєкт вносить зміни до ст. 30 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 55 Кримінального кодексу України в частині позбавлення громадян посвідчення водія. Таке покарання загрожує за систематичні грубі порушення правил дорожнього руху (зараз це передбачено позбавлення прав терміном до 10 років).

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що необхідність його ухвалення обумовлена чисельними злісними порушеннями ПДР. Він дозволить дисциплінувати водіїв і зберегти людські життя та при цьому не несе навантаження на державний бюджет.

Таке покарання загрожує за систематичні грубі порушення правил дорожнього руху (зараз це передбачено позбавлення прав терміном до 10 років).

Одним із найпоширеніших порушень правил дорожнього руху, за яке позбавляють прав, є кермування у нетверезому вигляді. За даними першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції України Олексія Білошицького, у 2021 році кількість виявлених випадків п'яної їзди зросла до 133 289 (у 2020 — 129 480).

Нетверезі водії минулого року стали винуватцями 5 019 ДТП, у яких загинуло 113 людей і ще 1 072 — травмовано. За 2022 рік вже оформлено 6 567 протоколів за керування у стані сп'яніння.

Читайте також: У Луцьку - найбільш дисципліновані водії в Україні.

Telegram Channel