Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
У дворічного хлопчика із Закарпаття, який лікувався від раку виявили поліомієліт і коронавірус

Бережіть себе та рідних!

Фото: ВВС.

У дворічного хлопчика із Закарпаття, який лікувався від раку виявили поліомієліт і коронавірус

Наявність вірусу поліомієліту вже підтвердили у лабораторіях Центру громадського здоров'я та ВООЗ

У дворічного хлопчика із Закарпаття виявили поліомієліт ІІ типу. Наявність вірусу підтвердили у лабораторіях Центру громадського здоров'я та ВООЗ. Перші ознаки захворювання у дитини з'явилися ще торік, 13 грудня, а за 10 днів помітили симптоми млявого нижнього парапарезу. Цей неврологічний синдром вражає кінцівки, а сам поліомієліт може призвести до інвалідності та навіть смерті. Про це інформує ВВС.

Нині дитина перебуває у ковідному відділенні Львівського «Охматдиту». 2-річний Роман лікувався від онкології, а разом із поліо підхопив ще й коронавірус.

Дворічний Роман разом із родиною проживає в одному з гірських сіл Міжгірщини, що на Закарпатті. Проте останнім часом більшу частину свого життя проводить у лікарняних палатах: у хлопчика діагностували онкологічне захворювання.

«Родина часто їздила на консультації та лікування, у дитини проблеми зі шкірою», розповіла ВВС News Україна заступниця місцевої лікарні з питань педіатрії Людмила Поп.

За словами лікарки, на момент останнього від'їзду на лікування жодних скарг до місцевих лікарів стосовно здоров'я дитини, не враховуючи шкірне захворювання, не надходило.

«Ми знаємо, що дитина не мала щеплення від поліомієліту. Батьки не хотіли. Знаємо, що вже після від'їзду у нього з'явилися кишкові розлади та млявість. Але ж вони постійно по лікарнях їздили, можливо, там і підхопили. У нас випадків поліо більше немає», - додала Людмила Поп.

Приєднався коронавірус

Наявність поліовірусу у дитини підтвердили у двох лабораторіях : у референс-лабораторії Центру громадського здоров'я та лабораторії ВООЗ у Гельсінкі. Поліовірус запідозрили наприкінці грудня, коли у дитини помітили проблеми із кінцівками, що є симптомом млявого нижнього парапарезу.

Зараз хлопчик перебуває на лікуванні у Львівському «Охматдиті». Попри поєднання трьох небезпечних недуг, стан дитини стабільний. Про це у коментарі ВВС News Україна повідомила директорка Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит» Олександра Бурда.

Йому не так погано, як про це пишуть, він почуває себе набагато краще

«Дитина з ковідом і онкологічним захворюванням. Я сьогодні спілкувалася із лікарями, клінічних проявів поліо зараз немає», - додала вона.

ВВС News Україна вдалося поспілкуватися із мамою 2-річного Романа Тетяною.

«Йому не так погано, як про це пишуть, він почуває себе набагато краще», - заявила вона.

Розповісти, чому не зробила сину планове щеплення проти поліомієліту, мама Тетяна не схотіла: «Я не бажаю нічого коментувати, вибачте».

 

«Це прикро»

Нині на Закарпатті проводять епідеміологічне розслідування, аби з'ясувати, де та як інфікувався дворічний хлопчик.

Родина проживає в окремому приватному будинку. Роман - єдина дитина в сім'ї, до садочка не ходив, тож серед контактних в Закарпатській області - лише бабуся, дідусь та сусіди.

Головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик у коментарі ВВС News Україна зазначила: «Нам дуже прикро, що такі випадки трапляються у той час, коли є безкоштовна та якісна вакцина».

П'ятеро дітей, у яких виявили вірус поліомієліту восени 2021 року, теж не мали щеплень. Така позиція була свідомим рішенням їхніх батьків.

Закарпаття - один із аутсайдерів в Україні за рівнем вакцинації від коронавірусу

Четверо із цих дітей перенесли інфекцію безсимптомно, ці випадки інфікування поліовірусом епідеміологи пов'язали із випадком на Рівненщині. Там у жовтні поліомієліт підтвердили у півторарічної дитини.

Тоді як у 12-річної інфікованої поліовірусом дівчинки з Тячівщини порушилася рухливість ноги, дитина й досі проходить реабілітацію.

Жодній із п'яти інфікованих вірусом поліомієліту дітей на Закарпатті, діагноз «поліомієліт» не поставили. Його отримав лише 2-річний Роман з Міжгірщини.

«По клініці - це схожі випадки, по діагнозу - не готова відповісти», - сказала Вікторія Тимчик.

Коментувати зв'язок цьогорічного випадку з попередніми Тимчик також поки що відмовилася.

Востаннє поліомієліт на Закарпатті офіційно фіксували у 2015 році. Тоді про два випадки захворювання дітей повідомив тодішній міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі. За його словами, одній дитині було чотири роки, другій - 10 місяців.

Міністр тоді повідомив, що діти не були вакциновані. Водночас Закарпатська санітарно-епідеміологічна служба не вважала тоді, що ці випадки однозначно свідчать про поліомієліт.

Діти згодом «відновилися після захворювання», повідомили у МОЗ.

Станом на 1 жовтня 2021 року, в Україні рівень охоплення трьома дозами вакцин проти поліомієліту дітей до року становить 59,7%.

Реклама Google

Telegram Channel