Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Після 2 годин у нарадчій кімнаті суддя пристав на прохання вбивці 5 солдатів

Артемій Рябчук: забрав 5 життів і поламав своє…

Фото із сайту tv-news.dp.ua.

Після 2 годин у нарадчій кімнаті суддя пристав на прохання вбивці 5 солдатів

Службовцю Національної гвардії Артемію Рябчуку, який убив з автомата п’ятьох і поранив ще п’ятьох на заводі «Південмаш» у Дніпрі 27 січня, суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави строком на 60 діб

«Слідчий суддя вважає доцільним обрати підозрюваному Рябчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 27 березня 2022 року.

Тримання під вартою на гауптвахті за місцем несення служби Рябчука може заважати досудовому слідству та неупередженому з’ясуванню всіх обставин злочину, тому місцем тримання під вартою встановлено «Дніпровська установа виконання покарань №4», – цитує «Українська правда» засідання Кіровського районного суду в місті Дніпро.

Перед оголошенням рішення суддя перебував у нарадчій кімнаті понад 2 години.

Суддя визнав наявність ризиків впливу Рябчуком на свідків, представників постраждалих та слідчих, а також можливості знищити докази його злочину.

Місцем тримання під вартою Артемія Рябчука встановлено «Дніпровська установа виконання покарань №4.

Прокурори клопотали про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під арешт Рябчука без права внесення застави.

За словами прокурора, Рябчук скоїв злочин, який спричинив загибель людей, а тому процесуальне законодавство передбачає, що право внесення застави не можна застосовувати до підозрюваного. Суддя погодився з клопотанням прокурорів та не надав альтернативу внесення застави.

Читайте також у нас: «З’явилося відео розстрілу у Дніпрі нацгвардійцем товаришів по службі (Відео 18+)».

Слідчі вважають, що обвинувачений може переховуватися від слідства та незаконно впливати на свідка, представників постраждалих, слідчого чи експертів у слідстві.

Адвокат Рябчука попросив суд задовольнити клопотання сторони обвинувачення частково.

Зокрема, він попросив не обирати підозрюваному тримання під вартою в умовах гауптвахти, оскільки сторона обвинуваченого не пояснила потребу в цьому, адже Рябчук згоден з обґрунтованістю підозри. 

За його словами, Рябчук зізнався в скоєному самостійно та здався поліції, тому не має намірів переховуватися від слідства.

Коментуючи бажання нацгвардійця перебувати на арешті в СІЗО, адвокат додав, що Рябчук не хоче повертатися туди, «де з нього знущалися».

Перед цим на засіданні Рябчук у своїй промові попросив пробачення в жертв свого злочину та визнав свою провину. Нацгвардієць попросив суддю не відправляти його на гауптвахту, а посадити в СІЗО.

Реклама Google

В ніч на 27 січня, о 03:40, у Дніпрі на території заводу «Південмаш» («Южмаш») нацгвардієць, солдат строкової служби Артемій Рябчук з автомата Калашникова розстріляв караул НГУ, після чого втік зі зброєю. 5 осіб загинули (четверо військовослужбовців і одна цивільна жінка), ще 5 осіб отримали поранення. Станом на 27 січня троє постраждалих були в реанімації, двоє з них у дуже тяжкому стані. О 9:30 четверга солдата-вбивцю затримали патрульні поліцейські.

Читайте також у нас: «Убивця 5 солдатів у Дніпрі: «Не відправляйте мене на гауптвахту, а до слідчого ізолятора».

Telegram Channel