Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Вугільна промисловість Волині остаточно йде на спад. Чиновників це не хвилює

Невже й на "Бужанській" скоро перестануть добувати вугілля?

Фото з відкритих джерел

Вугільна промисловість Волині остаточно йде на спад. Чиновників це не хвилює

Чи вдасться зберегти нововолинський вугільний регіон

На шахті «Бужанській» – на єдиному вугільному підприємстві в Нововолинську - знову неспокійно. Там, невідомо за чиєю вказівкою, розпочалося скорочення виробничого персоналу. Кажуть, вже через кілька днів роботи позбудуться 42 шахтарі.

У переліку посад, які скорочують, найбільше підземних робітників, зокрема,  прохідників. Таким чином, ліквідовують прохідницьку дільницю. А всі добре розуміють: нема проходки — нема шахти. Профспілкові активісти переконані, що це робиться з однією метою – аби підвести шахту до закриття. А не буде «Бужанської» - зникне вугільна промисловість як така на Волині.

Голова Волинського теркому працівників вугільної промисловості Роман Юзефович зазначив, що керівництво ДП «Волиньвугілля» в особі керівника Юрія Ключковського фактично ігнорує позицію профспілок, яких не ставлять до відома навіть під час розгляду і затвердження річної програми розвитку. За час перебування його в кріслі генерального директора вугільна промисловість краю остаточно просіла. На думку Романа Юзефовича, всі  дії  «генерала» спрямовані не на покращення ситуації з діяльністю шахт, не збільшення видобутку вугілля, а на згортання виробництва. Бо важко зрозуміти, чому  на відносно молодій і перспективній копальні скорочують затребуваних робітників?

 Та чи думають про це в профільному міністерстві й чи якось координують дії на місцях, у вугільних регіонах, які ще не так давно були головними постачальниками  палива на енергетичні підприємства країни?

Як пояснення таких дій у тексті наказу про скорочення чисельності працівників зазначено, що це робиться, аби оздоровити фінансове становище підприємства, збалансувати доходи та витрати, оптимізувати штатну структуру посад та чисельності працівників задля зменшення витрат на виробництво товарної продукції. А хто ж буде її виробляти тоді?

Іще важливий момент. Як зазначають профспілкові активісти, в списку на скорочення немає адмінперсоналу. До слова, наміри ліквідувати «контору» ДП «Волиньвугілля» завершилося нічим. Нібито відбулася реорганізація, каже Роман Юзефович, але витрати на вугільних чиновників не зменшилися. Нинішній керівник вугільників також проігнорував рішення суду, який поновив Андрія Пилип»юка  на посаді генерального директора.

Разом з тим в Міністерстві енергетики України відбулася робоча зустріч голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрія Зиміна з Міністром енергетики України Германом Галущенком, на якій  було порушено ряд питань, які потребують термінового вирішення. Це - своєчасна виплата поточної зарплати працівникам державних вугледобувних підприємств та погашення наявних боргів з неї (сума становить понад один мільярд гривень), відновлення роботи робочої комісії з ведення колективних переговорів щодо внесення змін до Галузевої угоди в частині підвищення тарифних ставок та посадових окладів шахтарям тощо. Але про те, як активізувати виробничу діяльність вугільних підприємств, в тому числі волинських, щоб добувати більше вугілля, не кажуть.

А тим часом компетентні джерела пишуть, що нинішній опалювальний сезон став для України кризовим - через мінімальні запаси палива на ТЕС, «вугільну блокаду» з боку Росії, небувалий стрибок цін на газ у ЄС та світову енергетичну кризу. Нині, за словами урядовців, ситуацію в українській енергетиці стабілізували. Проте експерти не виключають, що проблеми можуть виникнути в разі тривалого похолодання, аварійної зупинки електростанцій або недружніх дій Кремля.

Та чи думають про це в профільному міністерстві й чи якось координують дії на місцях, у вугільних регіонах, які ще не так давно були головними постачальниками  палива на енергетичні підприємства країни?

Читайте такожУ місті на Волині – новий керівник поліції

Реклама Google

Telegram Channel