
Лікарка-акушерка Людмила Костючко з новонародженими дівчатками.
У Горохові в багатодітної мами народилися перші цьогоріч двійнятка
«У пологовому відділенні КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» народилися двійнята! Перші в цьому році! Дівчатонька гарнесенькі, як промінці, спокійні, наче мир! Напевне, скоро закінчиться війна», - цій неймовірно гарній новині по-материнськи раділи на початку цьогорічної воєнної весни завідувачка цього відділення Оксана Якобчук і всі її колеги
А вже наступного дня світ здригнувся від зойку породіль у Маріуполі, які щойно-щойно пригорнули до грудей своїх новонароджених донечок і синочків і, здавалося, переспівували ніжними колисковими осоружне гримотання зброї. От якби світ тоді уявив, що в цю мить під артобстрілом пологового будинку в ньому могли б бути жінки й малята з країн, які можуть закрити небо над Україною?! Так хочеться, щоб він почув, як усі матері України благають допомогти перемогти російську орду!
Бо доки триватиме війна, смерть із обличчям Росії не щадитиме ні дорослих, ні дітей. Із початку нашестя на Небі передчасно станом на 14 березня стало більше на 90 ангелят…

Малеча в материнському лоні, напевне, теж відчуває, що вона потрібна Україні, що українців і україночок має бути більше. І народжується на радість країні в підвалах, в метро, в укриттях міцненькою й дзвінкоголосою!
Двійнятка-красуні Ганни Ващук із Довгова теж підростатимуть поколінням із долями дітей війни. Як назвати своїх найменшеньких березневих квітоньок, вирішувала велика сім’я, бо 35-річна Ганна Григорівна - вродлива й приязна багатодітна мама. Уявіть, скільки променів любові потрібно материнському серцю, щоб зігріти ним аж дев’ятьох діток! Найстарший Ігор у свої 17 літ - уже на порозі юності! Вродливицям Інні, Софії, Єві й Вікторії – дванадцять, шість, п’ять і чотири рочки. У цьому чудовому родинному товаристві, до слова, вже є двійнята – п’ятнадцятирічні Олександр і Денис, а коли народилися дівчатка-весняночки, їхні братики й сестрички дружно вирішили: їх назвуть Нікою (це ім’я означає «перемога») й Дариною – таке ймення перекладається «дарована Богом», «сильна».
«Вони народилися міцненькі й гарненькі».
Першим, із ким «привіталися» малючки вагою 2900 і 2590 грамів, був акушер-гінеколог Микола Герасимчук. «Вони народилися міцненькі й гарненькі», - прокоментував він на моє прохання. Мені ж дівчаток відрекомендувала акушерка-гінеколог Людмила Костючко . І цього дня у лікарню я йшла не лише за цією світлиною. До редакції дісталася новина, що в харчоблоці КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» кухарки Валентина Буймиструк і Оксана Дощинська, сестра дієтична Зінаїда Гаврилюк, завідувачка складу Катерина Братунь, працівниці Наталія Юнакевич, Оксана Засядько й Валентина Маїло не лише готують їжу пацієнтам лікарні.
Коли почалася війна, лікарка-акушерка Людмила Костючко запропонувала колегам у вільні від роботи години готувати домашню смакоту для українських захисників. Ідею підтримали всі її колеги, а коли я зайшла в харчоблок, аж в очах замиготіло від того, як швидко по столі рухалася качалка, різалося тісто й на стільницю з рук акушерки Анни Камінської, молодших сестер медичних Світлани Литвин і Наталії Чирук , сестри медичної Надії Павлович вискакували апетитні вареники. Тим часом у великій каструлі кипіла вода, на пательні шкварчало сало, й Оксана Дощинська, Зіна Гаврилюк і Наталія Юнакевич так само завзято закінчували цей кулінарний процес: вареники опинялися в пластмасових відеречках. Їх, до речі, дуже не вистачає. Щодня, справившись із своїми головними обов’язками, жіноцтво вспіває наповнити їх улюбленим харчом більше 10-ти. Тож прохання приносити пластмасову тару в харчоблок КП «Горохівська багатопрофільна лікарня». До слова, борошно, сало, олію й інші продукти до начинки господині купляють за власні гроші.
Із КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» до українських захисників конвеєром потрапляють і смачні коржики. Скажімо, минулої неділі їх пекли молодші сестри медичні пологового відділення Людмила Шамбора й Євгенія Павлович, молодша сестра медична дитячого відділення Олена Коц.
Така жертовність коментарів не потребує!
