Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
Київщина: усіх причетних до ПЦУ окупанти відносили до «врагов народа»

Ольга Василевська-Смаглюк.

Фото Цензор.НЕТ.

Київщина: усіх причетних до ПЦУ окупанти відносили до «врагов народа»

Відходячи з Київщини, російські військові залишили по собі не лише пограбовані та розтрощені житлові будинки та об’єкти соціальної інфраструктури, але й документи, в яких, зокрема, були й певні інструкції з приводу їхньої поведінки відносно місцевого населення. А також плани щодо того, що вони робитимуть з храмами Православної Церкви України

Розповідаючи про це в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк, зазначила, що співпрацюючи з колаборантами, окупанти складали списки людей з проукраїнською позицією. Окрім того, вони збирали дані по кожному священнику, вказуючи у окремих списках, як ті налаштовані. 

Депутатка, зокрема, розповіла:

– Співпрацюючи з колаборантами, окупанти складали списки людей, які мають проукраїнську позицію. Наприклад, документи Димерської громади знайшли взагалі в селі Шибеному Бородянського району. Там був склад, куди звозили документи з усіх окупованих громад.

Після того, як вони відійшли, було також знайдено документи на кшталт «записок бравых российских солдат». Серед них було дуже багато доповідних записок з приводу Православної Церкви України. Як вона з’явилася, хто її, скажімо так, лобіював, а також списки осіб, які її формували. До речі, там серед інших згадується і Порошенко.

Серед них було дуже багато доповідних записок з приводу Православної Церкви України. Як вона з’явилася, хто її, скажімо так, лобіював, а також списки осіб, які її формували. До речі, там серед інших згадується і Порошенко.

Усіх, хто був причетним до створення Православної Церкви України, віднесено до «врагов народа» для росіян. Окрім того, вони збирали дані по кожному священнику, вказуючи у окремих списках, як ті налаштовані.

Чи ось, скажімо, що пишуть про Православну Церкву України: «Масштабный раскол православия на Украине в годы независимости был осуществлен политиками националистических взглядов дважды: в 1992 году и 2018. В 92-ом году усилиями президента Кравчука и группы народных депутатов из западной Украины была создана раскольническая неканоническая православная церковь Киевского патриархата во главе с Филаретом. В 2018 году президентом Украины Порошенко вместе с Константинопольским патриархом Варфоломеем была создана православная церковь на Украине во главе с Епифанием. Также неканоническое образование. Задача: способствовать переходу – подчеркнуто, неканонических религиозных приходов (тоже подчеркнуто) УПЦ КП и ПЦУ вместе с храмами (подчеркнуто) в состав канонической УПЦ...». Далі пояснюється, як це робити документально.

Telegram Channel