Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
Війна в Україні: У Раді обговорюють законопроєкт про зонування територій з урахуванням умов у кожному з регіонів

Фото: Василь Артюшенко, ZN.UA.

Війна в Україні: У Раді обговорюють законопроєкт про зонування територій з урахуванням умов у кожному з регіонів

Олександр Корнієнко заявив, що зараз формується три види територій: глибокий тил, прифронтові зони та зони бойових дій і тимчасово окуповані території

Зонування територій в Україні у Верховній Раді обговорювалося ще до повномасштабного вторгнення РФ, але тепер при роботі над відповідним законопроєктом враховуватимуться економічні умови регіонів, які різняться через війну. Про це заявив перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко.

«Зонування територій обговорювалося ще в мирний час. Тоді пропонувалося спиратися на історичні, географічні особливості – в горах один підхід, на морському побережжі інший. Зараз через війну це дуже актуально, але в іншому вигляді», – заявив Корнієнко.

Він пояснив, що через бойові дії різні регіони країни опинилися у різних умовах, і це важливо враховувати, аби планувати подальшу підтримку та розвиток кожної області.

«Зараз ми бачимо, що у нас формується три види територій: глибокий тил, прифронтові зони та зони бойових дій і тимчасово окуповані території. Треба думати про таке зонування, про різні економічні моделі, можливо, різне оподаткування, різні стимули», – додав Корнієнко.

На думку віцеспікера, у глибокому тилу можна створити умови для залучення інвесторів та повноцінної роботи бізнесу.

«Це тема важлива, ми її обговорюємо. Головний координатор процесу Мінрегіон. В контакті з профільним парламентським комітетом та ОП цей законопроєкт детально опрацьовують», – підсумував Корнієнко.

Зазначимо, що західна Україна переживає небувале зростання інтересу з боку всього українського бізнесу. Крім сотень тисяч біженців, які ринули сюди з усієї країни, війна зробила цей регіон привабливим і для українського бізнесу, котрий волею долі опинився в районі бойових дій і змушений переїжджати. Докладніше про причини зростання привабливості заходу України в очах підприємців читайте у статті Михайла Бно-Айріяна «Друге дихання: як Західна Україна отримала шанс на індустріалізацію».

Джерело: Дзеркало Тижня
Telegram Channel