Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
Бункери «Азовстал» здатні витримати пряме влучання ядерної бомби – гендиректор заводу

Волинь-нова

Бункери «Азовстал» здатні витримати пряме влучання ядерної бомби – гендиректор заводу

Керівництво заводу «Азовсталі» запевнило, що 5 бомбосховищ на території заводу «Азовсталь» у Маріуполі здатні витримати пряме попадання ядерного боєзаряду

Про це пише УП.

Джерело: інтерв’ю генерального директора ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» Енвера Цкітішвілі для міжнародної новинної агенції ВВС.

Пряма мова Цкітішвілі: «У 2014 році, коли Маріуполь потрапив під прямий обстріл важкої артилерії, і особливо постраждав східний район – ми почали міркувати над тим, що робитимемо, якщо ескалація піде далі до міста.

Ми почали відновлювати бомбосховища, що залишилися з часів Радянського Союзу. І звернули увагу, що їх було 36 штук, і одночасно могли бути 12 006 людей у ​​цих бомбосховищах.

Ми всі ці роки (з 2014 по лютий 2022 року – ред.) щодня тренувалися, як люди будуть спускатися в бомбосховища, виходитимуть звідти, хто куди йде і як це виглядатиме.

І ми замислилися: ми розуміємо, що на сьогоднішній день на комбінаті працювало 10 847 людей. І зрозуміли, що ми можемо з міста покликати людей, які прийдуть і будуть рятуватися.

Ми відкрили архіви, що у 1977 році, коли реконструювали конверторний цех, частину доменного цеху, коксохімічне виробництво – ми побачили, що на комбінаті було відкрито та реконструйовано бомбосховища. Було 5 дуже потужних бомбосховищ, які витримували згідно з нормами радянського законодавства – на той період часу, архітектурного – порядку влучання одного прямого ядерного удару. Вони могли витримати та врятувати людей.

І ми тоді почали проводити тренування. Ми всі ці роки (з 2014 по лютий 2022 року – ред.) щодня тренувалися, як люди будуть спускатися в бомбосховища, виходитимуть звідти, хто куди йде і як це виглядатиме. Після 2014 року ми не вірили в розповіді про те, що буцімто все буде добре, і це все якось минеться. Ми розуміли, що ескалація можлива і до неї треба готуватись».

Telegram Channel