Курси НБУ $ 29.25 € 30.78
На Волині селищна рада не потурбувалася про збереження давньої дзвіниці

Тепер пам'ятка охоронятиметься державою.

Ілюстративне фото Pixabay.

На Волині селищна рада не потурбувалася про збереження давньої дзвіниці

Прокурори на Волині вжили заходів задля збереження пам’ятки архітектури ХVІІІ століття

 Волинський окружний адміністративний суд задоволив позов Ковельської окружної прокуратури в інтересах Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації, визнав протиправною бездіяльність Луківської селищної ради Ковельського району та зобов’язав вжити заходів задля занесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України дзвіниці церкви Святої Параскеви 1723 року побудови. 

Прокурори з'ясували, що орган місцевого самоврядування попри вимоги Закону України «Про охорону культурної спадщини» досі не виготовив облікової документації на цей об’єкт, відтак відомості про нього у Державний реєстр нерухомих пам'яток України також не внесені.

Прокурори в суді домоглися зобов'язання селищної ради вчинити усі необхідні дії задля збереження об’єкта культурної спадщини національного значення.

Відсутність відомостей про історичну пам’ятку в Реєстрі не забезпечує її належного захисту, догляду та збереження і уможливлює незаконні дії щодо неї.

Втрутившись у ситуацію, прокурори в суді домоглися зобов'язання селищної ради вчинити усі необхідні дії задля збереження об’єкта культурної спадщини національного значення.

Зауважимо, що до цього, задоволивши аналогічний позов окружної прокуратури, суд зобов'язав орган місцевого самоврядування вчинити такі самі дії задля збереження самої церкви Святої Параскеви у Лукові.

Читайте також: 

Усі новини російсько-української війни – тут.

Джерело: Пресслужба Волинської обласної прокуратури.
Telegram Channel