Курси НБУ $ 29.25 € 30.58
Експерти сказали, чого чекати від курсу долара найближчим часом

Не можна навіть виключати зростання курсу до 40 гривень.

Фото ілюстративне.

Експерти сказали, чого чекати від курсу долара найближчим часом

Причин для сильної девальвації немає, відзначають аналітики

Експерти не очікують істотного зростання курсу долара в Україні після того, як Нацбанк дозволив банкам не обмежувати курс з продажу готівкової валюти. Про це пише «Апостроф», повідомляє УНІАН.

За словами фінансового аналітика і банкіна Сергія Фурси, багато чого залежатиме від західної фінансової допомоги, яку отримує Україна.

За словами фінансового аналітика і банкіна Сергія Фурси, багато чого залежатиме від західної фінансової допомоги, яку отримує Україна.

«Якщо в найближчі три місяці прийдуть ті $18 мільярдів, які нам збираються виділити G7, то причин для сильної девальвації, та й, в принципі, для девальвації, не буде», - говорить Фурса.

У зв'язку з цим, констатує він, зараз інших факторів тиску на курс, крім війни, немає.

Експерт CASE Україна Євген Дубогриз додає, що подальший розвиток ситуації з валютним курсом залежатиме від припливу в Україну капіталу - кредитів, грантів та інших видів міжнародної допомоги. «Якщо його обсяги будуть достатніми, це сформує на ринку позитивні очікування, завдяки чому курс долара буде знижуватися», - пояснює він.

При цьому він прогнозує, що курс навряд чи впаде нижче 31-33 гривень/Долар. Експерт каже, що оголошені сьогодні обсяги допомоги для цього недостатні. В цілому про стабільний курс зараз говорити не доводиться - війна породжує негативні очікування, які прямо на нього впливають, говорить Дубогриз.

Фінансовий аналітик Василь Невмержицький зазначає, що значення курсу на вільному валютному ринку дуже нестійкі й залежать багато в чому від поточних новин. «Через це вони можуть різко змінюватися в дуже широких межах», - додає він.

Враховуючи це, не можна навіть виключати зростання курсу до 40 гривень. «У нас був спекулятивний стрибок, і повторення такого стрибка в будь-який момент може вивести курс в будь-яку точку», - резюмував Сергій Фурса.

Читайте також:  Збірна України з веслування завоювала три медалі на етапі Кубка світу в Чехії.

Telegram Channel