Курси НБУ $ 29.25 € 30.78
Стало відомо, скільки українців хоче лишитися в Польщі після війни

Волинь-нова

Стало відомо, скільки українців хоче лишитися в Польщі після війни

Станом на 24 травня у Польщі може перебувати приблизно 1,2-1,3 млн українських громадян, які виїхали туди через війну

27% українців хочуть залишитися у країні після закінчення війни, свідчить опитування ARC Rynek i Opinia, інформує Газета по-українськи.

Серед тих, хто хоче залишитися у Польщі - переважно молодь. У групі 18-24 років цей відсоток становить 30%. У групі 24-34 років – 26%.

Відсоток біженців, які хочуть залишитися в Польщі після закінчення війни, також вищий у групі працюючих – 30%.

Згідно з опитуванням, 83% мігрантів з України ще не працюють. Але понад половина українців заявляє, що має намір знайти роботу в країні.

Майже половина біженців, які взяли участь в опитуванні, приїхали в Польщу з неповнолітніми дітьми.

Серед перешкод у працевлаштуванні - мовний бар'єр. Але 78% громадян України кажуть, що хочуть вивчити мову для полегшення пошуку роботи.

Другою перешкодою у пошуку роботи є догляд за дітьми. Майже половина біженців, які взяли участь в опитуванні, приїхали в Польщу з неповнолітніми дітьми.

«Тому відкриття шкіл та садочків для їхніх дітей, що вже відбувається, може позитивно вплинути на рівень зайнятості батьків, переважно матерів, адже жінки становлять 91% усіх біженців, які прибули до нашої країни», - йдеться у звіті.

Як свідчить опитування, 71% українців у Польщі можуть самі себе утримувати, 44% характеризують своє матеріальне становище як середнє. 21% - використовують допомогу родин, у яких живуть, 18% - отримують державну допомогу.

Опитування показало, що 71% респондентів походять з районів, які безпосередньо постраждали від бойових дій. Більшість опитаних біженців приїхали із середніх та великих міст.

Telegram Channel