Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
ООН прогнозує катастрофу світового масштабу в 2023-му році - генсек

Антоніо Гутерріш.

Фото: УНН.

ООН прогнозує катастрофу світового масштабу в 2023-му році - генсек

Світ може зіткнутися з катастрофою вже наступного року у зв'язку з дефіцитом продовольства, що зростає, через війну в Україні

Про це заявив генсек ООН Антоніо Гутерріш, пише УНН з посиланням на Associated Press.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що війна в Україні на додаток до зміни клімату, пандемії коронавірусу та нерівності призвела до «безпрецедентної глобальної голодної кризи», від якої вже страждають сотні мільйонів людей.

«Існує реальний ризик того, що у 2022 році буде оголошено кілька голодів… А 2023 рік може бути ще гіршим», - сказав він.

Гутерріш зазначив, що врожаї в Азії, Африці, Північній та Південній Америці постраждають, оскільки фермери по всьому світу намагаються впоратися зі зростаючими цінами на добрива та енергоносії.

Існує реальний ризик того, що у 2022 році буде оголошено кілька голодів… А 2023 рік може бути ще гіршим.

«Проблеми з доступом до продовольства цього року можуть перетворитися на глобальну нестачу продовольства наступного року», - сказав він.

«Жодна країна не буде застрахована від соціальних та економічних наслідків такої катастрофи», – додав Генсек.

Гутерріш сказав, що в ООН працюють над угодою, яка дозволить Україні експортувати продовольство, у тому числі через Чорне море, та дозволить росії постачати продовольство та добрива на світові ринки без обмежень.

Читайте також: «Буде і вже незабаром»: Кулеба заявив, що Україна працює над прискоренням процесу постачання зброї.

Telegram Channel