Курси НБУ $ 36.57 € 37.38
Чи встигнуть всі охочі безкоштовно розмитнити авто на волинському кордоні

На «Устилузі» утворилася величезна черга.

Фото Главком.

Чи встигнуть всі охочі безкоштовно розмитнити авто на волинському кордоні

На митному пропуску «Устилуг» нині черга з 1500 автівок, які хочуть в’їхати на територію України. Чи встигнуть їхні власники скористатися пільгами з розмитнення, пояснили у Волинській митниці

Як зазначила у коментарі ІА Волинські Новини речниця Волинської митниці Валентина Черниш, наразі складно сказати, чи всі, хто нині стоїть у черзі на кордоні, встигнуть скористатися пільговим розмитненням. Теоретично, каже вона, у власників авто є всі шанси встигнути «застрибнути у останній вагон», адже наразі ухвалений закон ще не набув чинності.

Людині треба постояти в черзі, щоб перетнути кордон, швидко доїхати до внутрішнього терміналу, там постояти в черзі і власне оформитися. 

«Є законопроект 7418, відповідно до картки, яка розміщена на офіційному сайті Верховної Ради, він підписаний головою ВРУ і скерований на підпис Президенту України. Процедура така: якщо президент підпише, після того текст мають надрукувати в Голосі України, і якщо він надрукується, він стає чинним з наступного дня після публікації. Теоретично, якщо Президент встигне його підписати, закон встигнуть надрукувати, то в тексті закону вказано, що він вступає у силу з 1 липня. Цілком можливо, що всі ці процедури будуть зроблені, тоді 1 липня пільга буде відмінена. Якщо ж президент не підпише, чи підпише з зауваженнями, чи не встигнуть оприлюднити, то 1 липня ще пільги будуть», – пояснила вона.

Наразі, зауважила вона, на митному пункті пропуску «Устилуг» у черзі стоять близько півтори тисячі автомобілів, які чекають на перетин кордону.

«Людині треба постояти в черзі, щоб перетнути кордон, швидко доїхати до внутрішнього терміналу, там постояти в черзі і власне оформитися. Якщо в нас сьогодні на Устилузі черга – 1500 транспортних засобів, які хочуть в’їхати, то це приблизно три доби очікування, до 30 чи 29 числа. Згідно з законом, власники мають 5 діб на доставку. Якщо чекатимуть 5 діб, то точно не встигнуть. Якщо ж власники швидко поїдуть на оформлення, зразу заїдуть в термінал, наприклад у Володимир чи Ковель, де працюють цілодобово, то можуть встигнути. Ми, зі свого боку, робимо все, щоб забезпечити більшу пропускну спроможність і пропустити більшу кількість, щоб ці автомобілі змогли перетнути кордон. Ті, хто перетне сьогодні, – ще встигне», – зазначила вона.

Telegram Channel