Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
Безкоштовний проїзд для біженців. Які країни залишили пільги українцям

Центральний вокзал у Берліні, Німеччина, куди зокрема прибувають українські біженці. 24 березня 2022 року.

Daniil, 13, son of Ukrainian refugee Maryna Galla leans on handrail at the Central Station in Berlin, Germany, Thursday, March 24, 2022. Maryna Galla and her son Daniil reached Berlin today after a long journey from Mariupol, Ukraine. In Germany the little family wants to settle down and find what's difficult to imagine for them peace and a normal life. (AP Photo)

Фото: АР.

Безкоштовний проїзд для біженців. Які країни залишили пільги українцям

Умови проїзду в транспорті Європи можуть змінитися в будь-який момент

У низці країн Європи вже скасували або частково обмежили можливості безкоштовного проїзду біженців, які рятуються від війни в Україні. Наприклад, у більшості випадків вже не можна їздити без оплати у міжміських та мінародних поїздах Польщі, Німеччини. Втім, у деяких країнах шанс скористатись вільним проїздом ще залишається.

РБК-Україна спільно з VisitUkraine.today підготували детальну інформацію про те, в яких країнах залишили можливості проїзду у транспорті для українців безкоштовно або з пільгами.

Актуальну інформацію про умови проїзду у транспорті країн ЄС потрібно регулярно перевіряти, адже наявні станом на сьогодні пільги можуть скасувати у будь-який момент.

Актуальну інформацію про умови проїзду у транспорті країн ЄС потрібно регулярно перевіряти, адже наявні станом на сьогодні пільги можуть скасувати у будь-який момент.

Австрія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом Відня Wiener Linien до кінця вересня.

Українці, що рятуються від війни, можуть оформити квиток «Not-Ticket Ukraine» для безкоштовного проїзду в поїздах ÖBB по всій території Австрії. Отримати «Not-Ticket Ukraine» можна в поїзді у персоналу або в касах ÖBB на вокзалах. З «Not-Ticket Ukraine» ви можете користуватися всіма поїздами місцевого та міжміського сполучення ÖBB в Австрії. Квиток є дійсним для 2-го класу потягів. Безкоштовний квиток діє в день його видачі та наступного дня. Отже, разом два дні.

Бельгія

Українські біженці можуть скористатися правом безкоштовного проїзду в мережі SNCB у день прибуття до Бельгії (у міжнародних потягах, що прямують в/із Німеччини, Нідерландів, Люксембургу та Франції). Для цього їм необхідно пред'явити квиток DB «Helpukraine» та/або свій український паспорт/ID-картку (або інше посвідчення особи).

Якщо ви залишаєтесь в Бельгії, потрібно зареєструватися в Бюро реєстрації біженців (Refugee Registration Centre), яке знаходиться в палаці Brussels Expo Palais/зала 8 (Heysel). Це дасть змогу безкоштовно переїхати до вашого місця мешкання в Бельгії. В Бюро реєстрації вам буде видано універсальний квиток Fedasil Bulk Ticket.

Болгарія

Громадяни України, які покинули країну після 24 лютого 2022, до жовтня цього року можуть безкоштовно пересуватися у громадському транспорті міста Софія. Для того, щоб скористатися можливістю безкоштовного проїзду, потрібно мати документ, що посвідчує особу, та реєстраційну карту тимчасового захисту.

Болгарська залізниця (БДЖ) разом з Румунським державним залізничним пасажирським оператором CFR Călători пропонують українцям безкоштовні квитки за програмою «HELP UKRAINE», які дозволяють користуватися прямими потягами з Румунії до Болгарії та в зворотному напрямку – з Болгарії до Румунії. Єдина вимога до мандрівників – пред’явити документ, що підтверджує громадянство або прописку в Україні.

Ірландія

Для новоприбулих біженців надається безкоштовний проїзд залізницею Iarnród Éireann або автобусом Bus Éireann від пункту прибуття в Ірландію до кінцевого пункту призначення.

Щоб скористатися цією поїздкою, потрібно пред’явити у касі станції відправлення:

Український паспорт

Підтвердження прибуття до Ірландії протягом останніх семи днів (наприклад, лист посадкового талону авіакомпанії/порому або електронний лист із підтвердженням) або

Підтвердження від зареєстрованої благодійної організації, яка бере участь у реагуванні на кризу в Україні.

Литва

Українцям, які покинули зону бойових дій, столиця Литви – Вільнюс – пропонує безкоштовно користуватися міським громадським транспортом. Українцям потрібно лише пред’явити контролерам документ, що засвідчує особу – їм не знадобляться квитки чи інші документи.

Громадський транспорт у столиці також буде безкоштовним для іноземців, які легально проживали в Україні, але покинули країну через війну та прибули до Вільнюса.

Італія

Українські біженці мають можливість безкоштовно подорожувати транспортом Trenitalia протягом щонайбільше 5 днів із моменту в'їзду до Італії, щоб дістатися свого місця призначення.

Пропозиція включає безкоштовний транспорт у поїздах компанії Trenitalia (FS Group), які здійснюють міжміські та регіональні сполучення, морські сполучення та мережу автомагістралей.

Португалія

CP – Comboios de Portugal (Португальська залізниця) – пропонує поїздки залізницею громадянам України або біженцям із України інших національностей, які в'їжджають на територію Португалії. Безкоштовний проїзд можливий і тваринам, які в рамках виключень можуть подорожувати без квитків та ідентифікаційних документів.

Безкоштовний проїзд до будь-якого пункту призначення в межах країни пропонують такі перевізники:

місця 2-го класу в потягах Celta і Intercidades

міжрегіональні

регіональні

міські

Щоб скористатися можливістю безкоштовного проїзду, в касах чи на борту потрібно пред'явити паспорт, ідентифікаційний документ громадянина України чи підтвердження про місце проживання.

Ця пропозиція дійсна для біженців, які: в'їжджають на територію Португалії з метою дістатися будь-якого пункту призначення на території країни; з'являться на будь-який залізничний вокзал і повідомлять про те, що вони бажають продовжити подорож.

Чехія

Безкоштовний проїзд для українських біженців у громадському транспорті Праги доступний лише в перші 5 днів після прибуття до країни. Далі є можливість придбати пільговий проїзний: на місяць – 165 крон (209 грн), на квартал – 444 крони (563 грн).

Українці мають можливість безкоштовно подорожувати поїздами RegioJet на маршруті Прага-Перемишль, забронювавши квиток у системі бронювання, у тарифі Občan UA.

Право на безкоштовне перевезення мають пасажири з громадянством України або постійним місцем проживання в Україні, які:

1. подорожують міжнародним потягом. У даному випадку потрібно лише пред’явити свій проїзний документ, посвідчення особи або документ, що підтверджує перетин кордону ЄС з України.

2. подорожують територією Чеської Республіки та мають туристичну візу не старше 5 днів

підтвердження проїзного документу або прикордонним штампом з позначеним типом візи D/DO/667 або 668, або 669

дата визначення терміну дії розраховується з урахуванням дати видачі візи

3. молодші 18 років, яких супроводжує особа, що подорожує згідно з попередніми правилами.

Франція

Група SNCF (Французька залізнична компанія) дозволяє 1 безкоштовну подорож на своїх поїздах по Франції та до інших європейських пунктів призначення виключно людям, які рятуються від війни.

Після прибуття на вокзал потрібно підійти до пункту продажу квитків. Щоб отримати квитка, необхідно пред'явити на вокзалі агенту SNCF один із таких документів:

паспорт або посвідчення особи, видані в Україні

квиток німецької залізниці Deutsche Bahn «HELP UKRAINE»

чинну посвідку на проживання для неукраїнців, які тікають від війни

українську карту іноземного резидента в Україні

Така можливість також надається і для отримання квитка для повернення в Україну.

Хорватія

Хорватський перевізник HŽ Putnički надає послугу з безкоштовного перевезення громадян України на всіх внутрішніх залізничних маршрутах Хорватії в 2-му класі потягів.

Громадяни України при пред'явленні українського паспорта/посвідчення особи/рішення про дозвіл на в’їзд до Республіки Хорватія мають право на отримання безкоштовного транспортного квитка на касі або у потязі.

Швеція

Український паспорт або ID-картка дає можливість користуватись громадським транспортом Стокгольма.

Паспорт або ID-картка громадянина України буде виконувати функцію дійсного квитка для поїздок у громадському транспорті шведської столиці. Покажіть ваш український паспорт або ID-картку на квитковій касі або водію автобуса. Таке правило буде діяти доти, доки не буде повідомлено про його скасування.

Читайте також:«Приплив біженців з України здатний зменшити дефіцит робочої сили в єврозоні»

   

Telegram Channel