Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Порошенко про ситуацію на Запорізькій АЕС: весь світ бачить, що росія – це «мавпа з гранатою»

Порошенко закликає вигнати росію з Ради безпеки ООН.

Фото Європейська солідарність.

Порошенко про ситуацію на Запорізькій АЕС: весь світ бачить, що росія – це «мавпа з гранатою»

Небезпека, яку створюють російські провокації на території Запорізької АЕС, є глобальною, саме тому країни НАТО вже заявляють про можливе застосування 5-ї статті Статуту Альянсу у разі ядерної загрози. Про це в інтерв’ю «5 каналу» сказав Петро Порошенко

«Це їхнє зобов`язання – забезпечити безпеку країн Альянсу. Зобов’язання. Це не залежить від доброї чи злої волі. Бо дійсно ядерне забруднення не має державних кордонів і не визнає  договорів», – пояснює Порошенко.

Петро Порошенко на ЧАЕС. 8 квітня 2022 року.
Петро Порошенко на ЧАЕС. 8 квітня 2022 року.

 «Йдеться і про енергетичний вибух, коли взимку одним із планів росіян є підірвати трансформаторні підстанції. Вони божевільні. Спочатку вони хотіли переключити Запорізьку станцію на Крим,  у них  не вийшло. Потім вони хотіли переключити південь – у них не вийшло. Це – «мавпа з гранатою», – застерігає п’ятий Президент.

«Небезпека від непередбачуваності дій росіян примушує цивілізовані країни світу скликати Раду Безпеки ООН, бо на сьогоднішній день це фактично єдиний орган у повоєнній після Другої світової війни організації світу, яка здатна приймати якісь рішення, незважаючи на блокування правом вето російської федерації. Це ще раз доводить, що ми маємо змінити структуру ООН. Ми маємо позбавити росію право вето, ми маємо виключити її з Ради Безпеки. І ми маємо зберегти світ», – наголошує Порошенко.

Це ще раз доводить, що ми маємо змінити структуру ООН. Ми маємо позбавити росію право вето, ми маємо виключити її з Ради Безпеки. І ми маємо зберегти світ

Петро та Марина Порошенко на ЧАЕС. 8 квітня 2022 року.
Петро та Марина Порошенко на ЧАЕС. 8 квітня 2022 року.

 «А «обличчя» росіян я побачив, коли ми прорвалися до Чорнобильської станції одразу ж після того, як вибили росіян. Героїчна зміна Чорнобильської станції, яка залишилася там, забезпечувала ядерну безпеку в умовах, коли росіяни поставили під загрозу і сховище небезпечних ядерних речовин, і станцію. І героїчно наші оператори забезпечували діяльність. Ми їм привезли їжу, воду. Бо станція залишилася без усього. Я знаю, що це таке і наскільки це небезпечно», – нагадав Порошенко.

П’ятий Президент також наголосив, що ядерний шантаж путіна загрожує в першу чергу йому самому.

«путін – боягуз. І він абсолютно чітко розуміє, що обидва ядерних сценарії – застосування ядерної зброї щодо України або ядерне забруднення від ядерних станцій – загрожує в першу чергу самому путіну. Ніякий бункер його вже не врятує. Для мене це найкраща гарантія, що острах путіна не дозволить йому як варіант ядерного удару, так і варіант ядерного забруднення, і варіант хімічної атаки», – вважає Порошенко.

 

Telegram Channel