Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Стало відомо, скільки ракет залишилося у росії

Розвідка очікує, що росіяни будуть використовувати інші засоби ураження.

Фото pravda.com.ua.

Стало відомо, скільки ракет залишилося у росії

Високоточна зброя у росії вже на межі, а резервів за деякими типами ракет уже майже немає – зокрема, складана ситуація з «Калібрами», «Іскандерами», «Кинджалами»

Про це повідомив представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький в інтервю РБК-Україна.

«Складна. За нашими підрахунками, в них залишилося не більше 45% від тих ракет, які були до початку війни. Особливо складна в них ситуація з «Іскандерами». Там взагалі залишилося приблизно 20% від того, що було, а може, навіть і менше. Складна ситуація з тими ж «Калібрами», це досить ефективна ракета, але їхня кількість не така велика. Через те вони використовують ці X-22 та С-300 в наземному варіанті. Але ці запаси вичерпуються», – зазначив Скібіцький.

Представник української розвідки зазначив, що «високоточна зброя в них (у Росії – ред.) уже на межі».

Цими системами росіяни будуть намагатися зруйнувати українську інфраструктуру, об'єкти тепломережі, бойові порядки і нанести психологічний тиск на місцеве населення.

За словами Скібіцького, за всіма нормативними документами Росія повинна мати 30% резерву, а його за деякими видами ракет уже майже немає, наприклад, за «Іскандерами».

Тому розвідка очікує, що росіяни будуть використовувати інші засоби ураження. Зокрема, окупанти зараз активно використовують «Ураган», «Смерч» – це те, що дозволяє здійснювати обстріл на короткій дистанцій, на 70-80, максимум до 100 кілометрів.

Противник цими системами інтенсивно обстрілює Миколаїв, Запорізьку область, Харків.

Скібіцький вважає, що цими системами росіяни будуть намагатися зруйнувати українську інфраструктуру, об'єкти тепломережі, бойові порядки і нанести психологічний тиск на місцеве населення.

Що стосується «Кинжалів», то, за даними розвідки, їх у Росії залишилось мало – 30-40 штук. І це ті зразки, які першими надійшли на озброєння і не пішли в масове виробництво.

«Вони їх застосовували, це ефективна зброя, але вона використовується для демонстрації сили як для нас, так і для наших партнерів. В тому числі для США та Китаю, показуючи, що вони мають гіперзвукове озброєння», – підсумував Скібіцький.

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Telegram Channel