Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
В РФ почали інформкампанію з визнання провалом контрнаступу України: що брешуть

Московити також поширюють брехню про цивільно-військовий конфлікт між президентом України і головнокомандувачем.

Фото: Генштаб ЗСУ.

В РФ почали інформкампанію з визнання провалом контрнаступу України: що брешуть

Кілька відомих військових блогерів — навіть блогерів, які зазвичай критикували Кремль — просувають це повідомлення, зазначають аналітики

Міністерство оборони росії та російські блогери почали інформаційну кампанію, щоб визнати український контрнаступ провалом майже одразу після його початку. Однак ще занадто рано оцінювати хід контрнаступальної операції, яку, ймовірно, буде важко оцінити в короткостроковій перспективі. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW), передає Суспільне.

Кілька відомих військових блогерів — навіть блогерів, які зазвичай критикували Кремль — просувають це повідомлення, зазначають аналітики. Інші блогери додатково поширюють наратив про те, що західні керівники підштовхнули Україну до початку контрнаступу передчасно або надто пізно з «політичних» причин і тому, що Захід очікував контрнаступу.

Також в ISW відзначили, що кремлівські ЗМІ також посилили звинувачення у цивільно-військовому конфлікті між президентом України Володимиром Зеленським і головнокомандувачем України Валерієм Залужним. Роспропаганда намагається підкріпити наратив про те, що Зеленський начебто намагався провести контрнаступ з невідповідних політичних причин, тоді як Залужний нібито оцінив, що українські сили не були готові це зробити.

Військові дії масштабу цього контрнаступу не вдаються і не провалюються ані за день, ані за тиждень, наголошують в ISW.

Військові дії масштабу цього контрнаступу не вдаються і не провалюються ані за день, ані за тиждень, наголошують в ISW.

Час початку контрнаступу узгоджується з деградацією російських можливостей на заході Херсонщини, яка збалансована з необхідністю якомога швидше почати звільнення окупованих українських земель і населення, йдеться в аналітичному звіті. Немає підстав підозрювати, що на час суттєво вплинули невідповідні міркування чи напруженість.

Контрнаступальні операції, які зараз тривають, дуже ймовірно, розгорнуться протягом наступних тижнів і, можливо, місяців, зазначили аналітики. Оскільки українські війська скористаються умовами, які вони встановили, щоб перемогти в окремих секторах, які вони визначили як вразливі, і відвоювати міста та селища без руйнувань.

Серед інших висновків ISW той, що російська окупаційна влада нав’язує українським студентам навчальну програму, спрямовану на усунення поняття української національної ідентичності. Це відбувається у відповідності до промов президента Росії Володимира Путіна, які неправдиво стверджують, що Україна є частиною Росії, і що українська ідентичність була винаходом у радянський період.

Читайте також: ««Спека починається по всій лінії фронту»: Подоляк про контрнаступ ЗСУ»

Telegram Channel