Курси НБУ $ 39.57 € 42.16
У Володимирі розповіли, як готуються до опалювального сезону

Фото: Збруч.

У Володимирі розповіли, як готуються до опалювального сезону

На засіданні координаційного штабу обговорили питання підготовки міста до зимового періоду

Питанню підготовки міста до опалювального сезону було присвячене засідання координаційного штабу, який очолює перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Засідання відбулось за участі міського голови Ігоря Пальонки, керівників комунальних підприємств, установ, служб, а також філій енергетичних компаній, йдеться на сайті Володимирської міськради.

На початку засідання міський голова Ігор Пальонка наголосив, що підготовка до опалювального періоду, який минатиме в умовах воєнного стану  – одне  з найбільш важливих питань, яке зараз стоїть перед місцевою владою.

«Робота з підготовки до зими у громаді триває уже протягом кількох місяців – переводимо котельні на тверде паливо, замінюємо та ремонтуємо мережі, готуємо техніку та виконуємо інші роботи, які мають забезпечити комфортне для усіх мешканців проходження опалювального періоду», – зауважив міський голова.

Під час засідання штабу було заслухано короткі звіти керівників комунальних підприємств, установ та філій служб, які надають послуги з постачання енергоресурсів, щодо проведених підготовчих заходів та виконаних завдань. Першою доповіла про готовність закладів освіти та культури громади до опалювального періоду начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун. За її інформацією, у даних закладах провели поточний ремонт приміщень, здійснили профілактичні повірки та необхідні ремонти теплотрас, електричної проводки, а в окремих закладах встановлюють твердопаливні котли.   

Директор КП «Полігон» Володимир Собіпан повідомив, що одне із головних  завдань, яке стоїть нині перед підприємством, – це заготівля піщано-сольової суміші для посипання доріг. З місцевого бюджету на її закупівлю було виділено 1,6 мільйона гривень. Наразі проводяться відповідні тендерні процедури. Проте автомобілем, який  раніше залучали для посипання доріг, наразі користується підрозділ тероборони, тож буде розглядатись можливість придбання нової техніки.

Про готовність  підприємства «Володимиртепло» до опалювального періоду на 97 відсотків доповів його директор Сергій Коба. Цього вдалось досягнути завдяки фінансовій підтримці з місцевого бюджету. Протягом літа було проведено ряд робіт – переведено на тверде паливо котельню, що на вулиці Драгоманова, а також завершуються роботи зі встановлення твердопаливного котла на вулиці Академіка Глушкова. Окрім цього, замінено близько одного кілометра труб на попередньо ізольовані.

Від уряду надійшла вказівка щодо зниження на 10 відсотків лімітів на газ. Попри це, Сергій Коба переконаний, що зниження температурних показників для споживачів не буде, адже економити вдасться завдяки переведенню котелень на тверде паливо. Дровами та торфобрикетом теплопостачальне підприємство уже забезпечене. Ігор Пальонка додав, що з місцевого бюджету були виділені кошти для того, щоб обладнати твердопаливним котлом лазню для військової частини, що також допоможе економити використання газу.

Попри непросту ситуацію та усі виклики, які стоять перед місцевою владою, усі служби працюють злагоджено на спільний результат – забезпечення якісними послугами жителів громади та безперебійне постачання енергоресурсів узимку.

Керівник філії «Волиньгазу» Олег Бомазюк повідомив про стовідсоткову готовність до зими. Проте занепокоєння у газовиків викликають внутрішньобудинкові мережі, де є загроза розгерметизації систем. Аварійна бригада реагуватиме на усі подібні заявки, проте це вестиме до відімкнення цілого будинку від газопостачання упродовж кількаденних ремонтних робіт. На це варто звернути увагу головам ОСББ та управляючій житловій компанії. Відтак питання можливості обслуговування газових мереж у будинках працівниками «Волиньгазу» буде додатково розглянуте на спільній нараді.

«Волиньобленерго» також готове до осінньо-зимового періоду – виконуються плани капітальних ремонтів, які будуть завершені до 14 жовтня. Про це повідомив головний інженер Володимирської філії Олександр Романчук. Керівник штабу Ярослав Матвійчук поцікавився чи будуть витримувати мережі підвищену навантаженість у вигляді електричних обігрівачів, на що отримав відповідь, що свої мережі підприємство посилило у потенційно слабких місцях, тому проблеми можуть виникати  із проводками у будинках.

Короткі звіти про пророблену роботу озвучили також директор управління водопровідно-каналізаційного господарства Сергій Луцюк та директор управляючої житлової компанії Роман Лисюк. Працівники водоканалу власними силами за кошти місцевого бюджету провели заміну сотень метрів аварійних ділянок водопроводів, запірної арматури та іншого обладнання.

У житлових будинках працівники УЖК здійснювали поточний ремонт під’їздів, ремонтували м’яку покрівлю та внутрішньобудинкові мережі,  приділяючи особливу увагу проводці. На заміну електричних мереж з місцевого бюджету було виділено пів мільйона гривень.

Міський голова порушив проблемне питання проводки у будинках, де створені ОСББ та принагідно дав доручення керівництву управління інфраструктури розглянути можливість виділення коштів на закупівлю матеріалів для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Звіт щодо реалізації «Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату» та програми «Енергодім» у Володимир-Волинській міській територіальній громаді презентувала начальник відділу капітального будівництва управління інфраструктури Ганна Рубанова. У місті також діє місцева програма «Тепла оселя», яка допомагає здійснювати термомодернізацію та утеплення будинків, які в результаті менше споживають енергоресурсів та відповідно отримують менші платіжки.

Насамкінець керівник штабу та міський голова підкреслили, що попри непросту ситуацію та усі виклики, які стоять перед місцевою владою, усі служби працюють злагоджено на спільний результат – забезпечення якісними послугами жителів громади та безперебійне постачання енергоресурсів узимку. Окрім цього, керівництво штабу дало розпорядження почати спільно із ДСНС роботу з підготовки пунктів обігріву, які будуть облаштовані  в місті. 

Читайте також: Повідомили, скільки малюків народилося у Володимирі у серпні.

Telegram Channel