
Тривожним сигналом є втрата гнучкості, що виявляється при згинанні та розгинанні коліна.
Біль у колінному суглобі ігнорувати не можна
Захворювання суглобів одна з найпоширеніших недуг. Раніше вважалося, що це хвороба людей старшого віку, але сьогодні, на жаль, вона частіше зустрічається у молодих.
Найуразливіші ділянки це суглоби рук, кульшова частина, коліна. Перші болючі відчуття вже є сигналом, щоб звернутися до лікаря. Дуже часто артроз колінного суглоба виявляється занадто пізно, коли і без того важковиліковна хвороба стає хронічною і вимагає радикальних заходів, включаючи хірургічне втручання.
Що провокує розвиток артрозу
Проблеми починаються, коли починається руйнація хрящової тканини. Саме вона відповідає за рух суглобів без тертя. Її відсутність призводить до того, що кістка треться об кістку, викликаючи біль, набряк і скутість.
Відповідно до класифікації розвиток артрозу має чотири стадії, на кожній з яких характерні окремі клінічні та рентгенологічні особливості. Під час обстеження ортопед травматолог орієнтується як на рентгенограми, а й на скарги пацієнта і те, як він описує симптоми хвороби.
Сучасні методи діагностики включають лабораторний аналіз крові та рентгенологічне дослідження ураженої ділянки. За результатами обстеження лікар визначає, на якій стадії перебуває хвороба та призначає необхідне лікування.
Найбільш поширені причини виникнення артрозу:
- вік, коли суглобовий хрящ втрачає значну частину своїх властивостей;
- стать — жінки страждають від хвороби більше, хоча наука не знаходить цього пояснення;
- надмірна вага, що підвищує навантаження на хрящ;
- різні травми суглобів;
- підвищене навантаження (стояча робота, спорт, підйом ваг і ін.);
- генетична схильність;
- деформація кісток;
- інфекції та порушення обміну речовин.
На початковій стадії лікування проходить швидше та ефективніше. Перші симптоми зазвичай проявляються слабо, розвиваються повільно, але прогресує хвороба впевнено та постійно. Найчастіше біль з'являється, коли людина спить або тривалий час сидить.

Одночасно з болем приходить почуття скутості, чується хрускіт. Тривожним сигналом є втрата гнучкості, що виявляється при згинанні та розгинанні коліна. Згодом цей симптом стає вкрай болючим, а в запущеній стадії за відсутності належного лікування взагалі обмежує рух суглоба.
Для лікування артрозу використовується комплексний підхід, який визначає лікар. Самостійне застосування народних засобів, кремів і мазей лише на якийсь час полегшить біль, а сама проблема залишиться на місці.
Лікування може бути консервативним, а в окремих складних випадках необхідне хірургічне втручання. Уникнути останнього можна за своєчасного звернення за медичною допомогою, тому будь-який біль ігнорувати не варто.
