Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Як вибрати фільтр для квартири?

При виборі фільтра вам допоможуть певні правила.

Волинь-нова

Як вибрати фільтр для квартири?

Водопровідна вода в Україні і багатьох інших країнах має не надто приємний смак та запах, відрізняється підвищеною жорсткістю, а іноді і наявністю більш небезпечних домішок. Тільки у випадку додаткового очищення її можна вживати без побоювань за своє здоров’я і самопочуття. Тож перед покупцем постає питання про те, які фільтри для води представлені на ринку, що врахувати при виборі тієї чи іншої моделі

Правила вибору фільтра для води

  1. Призначення 

Для питної води можна використовувати фільтри-глечики, системи зворотного осмосу чи проточні установки. Останні два варіанти коштують дорожче, проте краще очищують рідину і мають великий ресурс. Також на ринку представлені одноступеневі проточні колби. Їхнє головне призначення — пом’якшення технічної води, яку використовують колонка, бойлер, пральна та посудомийна машини.

  1. Розмір

Цей параметр важливий, якщо вільного простору на кухні обмаль. Максимально компактним і мобільним варіантом вважається «глечик», але в порівнянні зі стаціонарними установками він пасе задніх в плані якості/кількості очищеної рідини. Більшими, але все ще компактними вважаються проточні фільтри для води, чиї можливості вже здатні повноцінно задовольняти потреби сім’ї. Найбільш громіздкою є система зворотного осмосу, яка займає майже весь простір під мийкою через наявність накопичувальної ємності. Технічні фільтр-колби мають невеликий розмір, але ховати їх не варто — періодично вони потребують заміни наповнювача.

  1. Ресурс очищення в літрах

Найменш продуктивними є глечики — кожен картридж може очистити до 200–300 л води в залежності від моделі, виробника. Проточні системи пропонують 4000–10000 л води до моменту, коли деякі елементи системи доведеться міняти. Як часто доведеться купувати нові фільтри — залежить від типу картриджу: найдовше служать механічні поліпропіленові вироби, найменше — вугільні. В системах зворотного осмосу ресурс картриджів аналогічний, а от мембрану можна міняти усього лише раз на рік, мінералізатор — раз на 6 місяців.

Аби обрати оптимальний варіант, розрахуйте загальну потребу в питній воді. В середньому це 4 л на день. Сюди включено споживання води «як є», приготування напоїв, їжі.

  1. Вартість фільтру та його річного обслуговування

Аби обрати найбільш вигідний варіант, визначте вартість усіх змінних елементів на рік. Також врахуйте першопочаткову ціну системи — найдешевші моделі не завжди привабливі в довгостроковій перспективі. Економніше обслуговувати фільтр самостійно, але, якщо ви не хочете витрачати на це час або боїтеся все зіпсувати, додайте до вартості картриджів витрати на виклик майстра. За всіма згаданими вище параметрами оптимальними для середньої міської квартири можна назвати проточні фільтри для води.

Зверніть увагу, що ми не розглядаємо насадки на кран, адже такий формфактор має кілька суттєвих недоліків: підходить не на кожен змішувач, вимагає постійного перевстановлення, погано очищує воду, має низьку продуктивність. 

Telegram Channel