Курси НБУ $ 41.60 € 43.81
Лікарняні тепер виплачує Пенсійний фонд

Волинь-нова

Лікарняні тепер виплачує Пенсійний фонд

Що змінилося з Нового року

З 1 січня 2023 року фінансування  виплат за лікарняними, декретними та іншими страховими випадками здійснює Пенсійний фонд, а не Фонд соціального страхування

З 1 січня страхові виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснює не Фонд соціального страхування, а Пенсійний фонд України. Як пояснила «Еспресо.Захід» заступниця керівника Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області, у ПФУ створили окремі структурні підрозділи, які займаються перевіркою заяв-розрахунків за лікарняними виплатами та страховими випадками.

«З 1 січня уповноваженим органом щодо виплат за листками непрацездатності є Пенсійний фонд України. Для людини не змінилось нічого: хворий звертається до медзакладу, йому відкривають електронний лікарняний, який відразу ж з'являється в електронному реєстрі листків непрацездатності, – каже Наталія Лужецька. – При цьому дані про E-лікарні з'являються як в електроному кабінеті роботодавця на WEB-порталі ПФУ, так і в кабінеті застрахованої особи. Відповідно, і застрахована особа, і страхувальник може відразу бачити відомості, які сформувались щодо електронного листка непрацездатності».

З 1 січня уповноваженим органом щодо виплат за листками непрацездатності є Пенсійний фонд України. Для людини не змінилось нічого: хворий звертається до медзакладу, йому відкривають електронний
лікарняний, який відразу ж з'являється в електронному реєстрі листків непрацездатності.

Певні зміни у процедурі виплат є лише для роботодавців, тобто страхувальників, – вони тепер матимуть менше клопоту з заповненням документів.

«Оскільки реєстр застрахованих осіб і електронний реєстр листків непрацездатності адмініструє ПФУ, на WEB-порталі електронних послуг для роботодавця спростилась можливість формування заявки-розрахунку для виплати за лікарняними листками, – каже Наталія Лужецька. – Заявка формується відразу за електронними даними, які є про особу. Тобто підтягується середній заробіток, дані про страховий стаж особи тощо. Це спрощує можливість заповнення заяви-розрахунку для роботодавця. Роботодавець її заповнив і відправляє до ПФУ. Якщо усі дані збігаються, то впродовж трьох днів з дня надходження такої заявки її опрацьовують. Кошти надходять на окремі рахунки страхувальника у банках, а уже звідти – на рахунок застрахованої особи».

Тобто уся комунікація мала б здійснюватись в електронній формі – ніхто нікому паперових листків непрацездатності подавати не зобов'язаний. Однак, якщо з якихось причин не сформувався електронний листок
непрацездатності, то є можливість  подати як сам листок непрацездатності, так і заявку-розрахунок у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду.

Читайте також на volyn.com.ua: «Україна заборонила вивозити з країни деякі товари: перелік».

Реклама Google

Telegram Channel