
Різновиди зарядних станцій для дому та принципи їх вибору
Що таке зарядна станція та в чому її переваги над генераторами? Основні критерії вибору зарядної станції для дому — потужність, АКБ, метод підзарядки, розміри, кількість роз’ємів
Обираємо зарядну станцію для дому — основні критерії та види пристроїв
Потреба в джерелі альтернативного живлення торкнулася кожної української родини. Однак не скрізь можна все вирішити за допомогою генератора. Наприклад, у квартирі цей пристрій дуже незручний, оскільки від нього йде багато шуму, вібрація та вихлопи. Сучасний ринок електротехніки пропонує більш комфортне та практичне рішення, яке буде в пригоді скрізь: в квартирі, будинку, на дачі, у подорожі, кемпінгу, офісі та ін. Це — зарядна станція.

Суть зарядної станції та як нею користуватися?
Портативна зарядна станція — це щось середнє між повербанком і генератором. Компактна установка забезпечує струмом обладнання з різними вимогами до амперажу і вольтажу, починаючи від мобільних гаджетів і закінчуючи холодильниками, котлами, пральними машинами. Для роботи домашньої електростанції не потрібно паливо, як для бензинового чи дизельного генератора. Її достатньо під’єднати до розетки штатним дротом і зарядити. Це займає близько 1 години від стандартної мережі 220 В. Також для зарядки можуть використовуватися інші способи:
-
Від сонячної панелі, вбудованої в корпус — час підзарядки залежить від інтенсивності сонячного світла.
-
Від автомобільної зарядки 12 В, тоді час заповнення АКБ станції становить приблизно 5-6 годин.
Популярні зарядні станції Ecoflow нерідко підтримують усі три способи підзарядки в одній моделі. Також може бути опція швидкої зарядки, коли до 80% аккумулятор заповниться буквально за півгодини. Сучасні портативні електростанції можуть також інтегруватися в систему розумного будинку — все залежить від технічних можливостей конкретної моделі.
Щоб використати зарядну станцію для дому, потрібно лише підключити ваші прилади в роз’єм розетки на корпусі установки та ввімкнути її. Домашня техніка отримує якісний стабілізований струм, тому джерело живлення можна використовувати навіть для чутливого обладнання: комп’ютери, котли та ін.
По суті, така станція має багато переваг:
-
Працює тихо та без вібрацій.
-
Не має вихлопу, тому є екологічною, не шкодить довкіллю й людям.
-
Не потребує палива, а значить економить ваші кошти.
-
Забезпечує електроживленням різні за типом прилади.
-
Компактна і мобільна.
Як обрати зарядну електростанцію для дому?
Вибір зарядної станції потребує аналізу таких критеріїв, як потужність, спосіб підзарядки, тип АКБ, розміри. Про методи зарядки вже було сказано, тож не будемо до них повертатися. Наступний фактор — потужність. Він визначає, які пристрої та в якій кількості зможе живити електростанція. Обирати варто, орієнтуючись на те, яку техніку ви плануєте підключати до установки та наскільки довго потрібно буде мати альтернативне електропостачання. Наприклад, модель на 300 Вт здатна підтримувати роботу холодильника, який споживає до 250 Вт, та зарядити ваш смартфон або ноутбук.
Потужність, як критерій, ділить електростанції для дому на три групи:
-
Малопотужні — від 210 до 600-700 Вт. Зазвичай мають 5-9 роз’ємів для підключення. Здатні забезпечити роботу котла, невеликого холодильника, підзарядити декілька телефонів одночасно.
-
Середньопотужні — 0,7-2 кВт. До такого обладнання варто підключати морозильну камеру, бойлер, насос, обігрівач.
-
Високопотужні — 2-5 кВт. Така станція забезпечить струмом усе обладнання в квартирі, домі, на дачі.
Наступний вагомий фактор — тип аккумулятора. Він впливає на термін служби, а також час автономної роботи. Загалом для портативних зарядних станцій використовують три типи АКБ:
-
Li-Ion. Найпопулярніші, розраховані приблизно на 800 циклів заряду-розряду.
-
NMC. Також дуже поширені, мають аналогічний ресурс.
-
LiFePO4. Поки що зустрічаються рідше, однак набувають популярності через збільшений ресурс — до 2500-3500 циклів. Цього вистачить приблизно на 10 років безперервного використання установки.
При виборі домашньої зарядної станції також треба враховувати такі параметри:
-
Кількість роз’ємів для підключення. Оптимально для квартири та середнього будинку — 5. Якщо у вас багато пристроїв, яким критично потрібно живлення, знадобиться і 7-10 розеток.
-
Комплектація — які адаптери входять у неї та яка їх кількість. Впливають на можливості зарядки різними способами. Обов’язково впевніться, що адаптер для розетки підходить під українські стандарти. Якщо плануєте поїздку за кордон та берете станцію з собою, знадобиться євро-адаптер.
-
Розміри та вага. Чим потужніша портативна електростанція, тим більше вона важить та займає місця. Для подорожей компактний варіант підходить більше, проте впевніться, що його потужності вам вистачить.
Загалом портативна зарядна станція є гідною альтернативою генераторам в силу її зручності, екологічності та економності.
