Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
В Україні - значний дефіцит в енергосистемі

Фото: Цензор.НЕТ.

В Україні - значний дефіцит в енергосистемі

Україна вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах

В Україні станом на ранок 29 січня січня споживання електроенергії на тому ж рівні, що й в суботу, 28 січня. Дефіцит в енергосистемі все ще є значним.

Про поточну ситуацію в енергосистемі України повідомили в НЕК «Укренерго», передає ТСН.

В «Укренерго» пояснили, що причиною дефіциту в енергосистемі є російські ракетні та дронові атаки, які пошкодили електростанції та високовольтну мережу.

Там нагадали, що чергова атака росіян 26 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком об’єктам високовольтної мережі. Втім, енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.

«З технічних причин в ремонт виведено один з блоків теплових електростанцій, відповідно обсяг виробленої електроенергії в системі знизився. Через це до всіх обленерго доведені зменшені ліміти споживання, які діють упродовж доби», - йдеться в повідомленні. 

Крім того, триває відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених під час масованої атаки 26 січня. Але після кожної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше. Наразі фахівці активно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками РФ. 

З технічних причин в ремонт виведено один з блоків теплових електростанцій, відповідно обсяг виробленої електроенергії в системі знизився. Через це до всіх обленерго доведені зменшені ліміти споживання, які діють упродовж доби

До слова, енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і перебувають під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.

Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також розташовані і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Окрім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Читайте також: Сьогодні на Волині вимикатимуть світло: графік на 29 січня.

Telegram Channel