Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
У Нововолинську скандал з переходом парафіян від УПЦ МП в ПЦУ

11 лютого біля храму організували збори, де 74 особи (усі, хто вирішив висловитись) віддали свої голоси за ПЦУ.

Фото БУГ.

У Нововолинську скандал з переходом парафіян від УПЦ МП в ПЦУ

У Нововолинську виник скандал через перехід громади Свято-Вознесенського храму до ПЦУ

11 лютого біля храму організували збори. Ініціатором виступив депутат міської ради Руслан Влодарчик. З його слів, відбулося 100% голосування за перехід – 74 голоси. 

«Ми зареєстрували звернення у міській раді, у поліції. Люди прийшли – мешканці Нововолинська. Ми кожну людину ідентифікували, що вона дійсно живе тут.. Проголосувало 74 людини за перехід. Це 100% від тих, хто прийшов. Для прийняття рішення треба дві третини»», – розповів «Еспресо.Захід» депутат.

При цьому отець Віктор, який відправляє на цій парафії та є священником УПЦ МП, також був повідомлений про збори. Проте він особисто казав людям ігнорувати їх та не голосувати за перехід.

Вже 12 лютого отець провів свої збори. Як повідомили у Володимир-Волинській єпархії, на збори прийшли начебто понад 300 людей і усі виступили проти переходу до ПЦУ.

Вони провели свої збори, але нікого про це не повідомляли.

«Вони провели свої збори, але нікого про це не повідомляли. Вони привезли людей, там ймовірно половина не з Нововолинська. Я думаю, що вони навіть не ідентифікували, хто голосує, позвозили людей з області. Якщо вони такі правильні, то мали б прийти на наші збори й відповідно проголосувати проти. Проте, вони принципово того не зробили, бо боялися», – коментує Руслан Влодарчик.

Крім того, додає депутат, жоден мешканець Нововолинська не проти отця Віктора і його не раз люди просили про перехід до ПЦУ:

«Те, що ми знаємо – його парафіяни просили не раз, але він навідріз відмовився переходити. Неофіційно, ми всі знаємо, що матушка (дружина священника. - Ред.) йому сказала – «якщо перейдеш в ПЦУ, то я тікаю в Росію». У неї там сини та родина. Його усі питають, чому він так категорично відмовляється. Все просто, бо фінансування було з Росії. Усі бачили новини про його брата-священника, який також до останнього відмовлявся переходити. В результаті, як виїжджав з парафіяльного дому, то позривав унітаз, забрав усі меблі й т.д.».

Як повідомив депутат, саме їхні збори є легітимними та офіційно зареєстрованими. Сьогодні, 14 лютого, ці нотаріально завірені документи подають владі.

«Недільні збори отця Віктора є простим інфоприводом», – резюмує Руслан Влодарчик.

Telegram Channel