Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
На рись Борися з Рівненщини одягнули нашийник. Навіщо

Рись Борись – здоровий самець вагою 22 кг.

Фото Еспресо.Захід.

На рись Борися з Рівненщини одягнули нашийник. Навіщо

WWF-Україна розпочав телеметричні дослідження рідкісної кішки на території Рівненського природного заповідника. Для цього на рись Борися одягнули нашийник

Про це розповіли експерти WWF-Україна, передає «Еспресо.Захід». 

На території Рівненського природного заповідника відловили та одягнули на самця рисі телеметричний нашийник з GPS-GSM передавачем. Завдяки цьому пристрою природоохоронці зможуть проводити моніторинг та спостерігати за життям рідкісного хижака на Поліссі  практично в режимі онлайн.

Поки його нашийник буде працювати справно, науковці зможуть отримувати та аналізувати інформацію щодо того як він мігрує, що їсть, яка його добова активність, де рись зростає своє потомство та як це впливає на мисливську фауну.

Рись Борись – здоровий самець вагою 22 кг. Поки його нашийник буде працювати справно, науковці зможуть отримувати та аналізувати інформацію щодо того як він мігрує, що їсть, яка його добова активність, де рись зростає своє потомство та як це впливає на мисливську фауну.

Дослідження проводять за допомогою засобів, що фіксують різні параметри, наприклад конкретне місце перебування тварини. Отримана інформація передається на віддалений сервер до якого мають доступ науковці. Такий нашийник, який носить Борись, може працювати 1-2 роки в залежності від природних умов та режимів роботи. Далі він самостійно відпаде. Науковці наголошують, що він не перешкоджає життєдіяльності тварини.

«Телеметричний нашийник – це ще один, новий у дослідження рисі, технологічний інструмент, який наші партнери будуть використовувати у своїй роботі разом з іншими методами, – обліком по слідах, моніторингом за допомогою фотопасток тощо. Отриману інформацію науковці зможуть використовувати для поглиблення знань щодо екології виду, а також розробки ефективних планів управління та заходів збереження виду для різних територій», – розповів Роман Черепанин, експерт WWF-Україна, менеджер проєкту «Співжиття заради збереження».

Подібні комплексні дослідження рисі за допомогою GPS-GSM передавачів на території Українського Полісся проводяться вперше. 

Telegram Channel