![Критична ситуація: пункт пропуску «Устилуг» може зупинити роботу](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/5/jk/ej4wzp-q5hcnc5wkpftx64oxmvzhydhli6jmjk5.png)
В умовах воєнного стану та порушеної логістики автомобільний пропускний пункт «Устилуг-Зосін» набув особливого значення.
Критична ситуація: пункт пропуску «Устилуг» може зупинити роботу
Дощові і талі води, а також притока Бугу, розмивають берег, по якому йде смуга руху
Голова Волиньради Григорій Недопад провів робочу зустріч з керівництвом митної та прикордонної служби області з питань безперебійності функціонування міжнародного пункту пропуску «Устилуг»є
В умовах воєнного стану та порушеної логістики автомобільний пропускний пункт «Устилуг-Зосін» набув особливого значення.
Про це йдеться на офіційній сторінці обласної ради у Facebook.
Це єдиний в області міжнародний коридор для руху легковиків і порожнього великовагового транспорту на виїзд задля розвантаження основного митного пункту пропуску «Ягодин». В обидва боки тут також курсують вантажі до 7,5 тонн.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/3/mz/etdwcu-0x0-2048x1365-5hzj6ict2e5abf4etmrthijwqnxkymz3.jpg)
Керівник МПП «Устилуг» Олександр Ткачук розповів, що періодичні знеструмлення більше не впливають на ритмічність руху через кордон, застосовуються потужні генератори та альтернативні канали зв’язку. Однак, є проблема, яка може призвести до припинення роботи пункту пропуску через аварійну ситуацію. Йдеться про розмивання притокою Бугу, а також талими та дощовими водами високого берега, по якому власне і прокладена смуга руху. Сліди просідання ґрунту помітні не лише на узбіччі, руйнувань уже зазнає і дорожнє мощення. Олександр Ткачук запевняє, що держава давно не фінансує господарське утримання пункту пропуску, тому наслідки ґрунтової ерозії персонал як може усуває самотужки. Проте, руйнівний процес не припиняється, а інтенсивний рух транспорту його прискорює.
Очільники митної та прикордонної служб розраховують на допомогу влади області у ліквідації потенційної загрози.
Начальник Волинської митниці Микола Татарчук зауважив, що проблема виникла не сьогодні. Роботи з укріплення берегової лінії були включені у проєкт капітальної реконструкції МПП «Устилуг» в рамках державної програми модернізації прикордонної інфраструктури. Однак, з початком повномасштабного вторгнення його реалізація відкладена на невизначений термін. Тож, очільники митної та прикордонної служб розраховують на допомогу влади області у ліквідації потенційної загрози.
«Сьогодні «Устилуг» - це єдиний в області міжнародний пункт пропуску основного пасажиропотоку і вантажного порожняку. Тому зупинка його роботи через аварійну ситуацію одразу призведе до надмірного завантаження «Ягодина» та логістичного колапсу загалом. Ми, звісно, не можемо цього припуститися, як і чекати державних коштів на вирішення проблеми. Тому спільно маємо взятися за попередження надзвичайної ситуації. Статус прикордонної області – це не лише переваги, але й додаткові зобов’язання», - зауважив голова Волиньради Григорій Недопад.
Він також додав, що для аналізу стану руйнувань, визначення обсягу робіт та плану дій залучатимуть профільних фахівці, а за потреби для ліквідації наслідків будуть акумульовані кошти бюджетів різних рівнів: державного, обласного і місцевих.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)