Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Волинь: обласний бюджет-2022 виконано з профіцитом у 360 мільйонів

Загальні видатки обласного бюджету у 2022 році склали 2 160 млн грн.

Волинь-нова

Волинь: обласний бюджет-2022 виконано з профіцитом у 360 мільйонів

За 2022 рік до обласного бюджету надійшло 1540 млн грн власних доходів та 980 млн грн міжбюджетних трансфертів, обласний бюджет виконаний з профіцитом на суму 360 млн грн.

Водночас, у порівнянні з 2021 роком, обсяг дотацій з державного бюджету зменшився на 102 млн грн, субвенцій - на 954 млн гривень.

Виконання обласних комплексних та цільових програм було профінансовано на 94% до плану.

Про це стало відомо сьогодні в ході сесії обласної ради, де розлядалось і бюджетне питання, інформує обласна рада.

Загальні видатки обласного бюджету у 2022 році склали 2 160 млн грн. Найбільші обсяги фінансування призначалися для галузі освіти – 1 146 млн грн, охорони здоров’я – 212 млн грн, соціального захисту – 192 млн грн, культури – 105,8 млн грн та спорту – 53,7 млн гривень. Виконання обласних комплексних та цільових програм було профінансовано на 94% до плану.

До речі

Із запровадженням воєнного стану бюджетний процес зазнав змін. Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» передбачає, що управління коштами місцевих бюджетів здійснюють обласні військові адміністрації без оприлюднення нормативно-правових актів та документів, які застосовуються під час бюджетного процесу. Відтак з березня минулого року обласна рада делегувала Волинській обласній військовій адміністрації повноваження розпоряджатися бюджетом. Щоправда практикувалися спільні консультації щодо пріоритетних потреб галузей і комунальних установ та їх узгодження зі спроможностями обласного бюджету.

Предметний аналіз звіту про виконання обласного бюджету було проведено під час засідання бюджетної комісії за участі керівників профільних управлінь ОВА. Її голова Орест Маховський повідомив, що комісія рекомендувала змінити формулювання рішення сесії і звіт про виконання бюджету не затверджувати, як зазвичай, а взяти до відома.

Telegram Channel